Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Eredmények 2014-2015

A 2014-2015-ös tanév kitűnő tanulói

1.A: Bunder Zita, Kerényi Dániel Róbert, Kuris Lili, Lászlók Milán, Miklián Bendegúz Ádám, Puszta Hanna, Stoff Henrik, Szabó Levente, Szeles Jázmin Veronika, Szőke Bende

1.B: Bablena Borbála, Dobiásik Noémi, Erdélyi Noémi, Gyüre Panna, Keresztes Lili, Németh Bálint, Szabó Petra, Tácsik Szilárd Fülöp, Tornyos Luca, Vincze Csaba, Vitányi Luca

2.A: Annus Alexander, Csordás Róbert Bence, Makovinyi Zoé, Marcalek Ádám, Molnár Fanni, Ocsovai Eszter

2.B: Bárány Máté, Gyebnár Keve, Kalmár Emese, Kiss Fruzsina, Pifka Réka, Kreuch Robert, Pityi Zsanett, Pothoroczki Luca, Szmolnik Lili, Zsíros Zsófia

3.A: Harik Zoltán Örs, Horváth Anna, Király Tamás, Komár Patrik Levente, Sánta Dániel, Strehó Krisztián, Varga Eszter, Virág Lilien

3.B: Barkó Noémi, Hódosi Zsófia Anna, Németh Bence, Oláh Petra, Petró Jázmin, Radics Panna, Szabó Levente, Szeles Máté Krisztián

4.A: Rigó Réka

4.B: Borik Bertalan, Farkas Barbara, Kanyó Blanka, Percze Laura

5.A: Kanyó Zakariás, Filkor Míra Bojána, Kelemen Fanni

5.B: Haizer Barbara, Horváth Emese, Kormány Kinga, Kiss Gréta, Valkár Csenge

6.A: Bartus Péter

6.B: Harik Ferenc Csanád, Petrovecz Gitta, Szabó Balázs

7.B: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Szenográdi Judit

8.A: Kormány Réka

8.B: Gyebnár Sára, Kiss Edina, Tóth Bernadett, Tőzsér Vivien

9.A: Verbói Máté

11.A: Cserven Vivien

12.A: Kurucz Karolina, Oláh Diána

12.B: Barna Dóra, Lénárt Anna, Szép Veronika

A 2014-2015-ös tanév jeles tanulói

1.A: Balázs András, Grőb Hanna, Horti Marcell Noel, Méhes Barbara

1.B: Jandala Zsombor Milán, Kovács Ákos, Petrovecz Lilla, Veres Dániel, Vizi Eszter Enikő

2.A: Gácsi Bertold, Kómár Zsófia, Rigó Leila

3.A: Damkó Patrik Bendegúz, Erdélyi Gyöngyvirág, Lászlók Kornél, Simon Violetta Virág, Tőzsér Áron, Varga, Balázs

3.B: Balázs Kitti, Csonka Levente, Mikó Liliána Kerubina, Sümegi Gergő

4.A: Répás Cintia, Kovács Anna, Károsi Gergő, Holecz Martin

5.B: Percze Elizabet, Hangel Lili Villő

6.A: Barna Mónika

6.B: Balázs Boglárka, Koleszár Csenge, Szabó Csenge

7.A: Czupkó Luca, Golyán Stella

7.B: Ocsovai Eszter, Velenczei Lilla

8.B: Komár Gabriella, Tóth Boglárka, Sándor Vanda Julianna, Szita Alexandra

9.A: Ispán Róbert

11.A: Balázs Eszter, Haizer Gréta, Szabó Kitti

12.B: Kelecsényi Kriszta

A 2014-2015-ÖS TANÉV II. FÉLÉVÉBEN IGAZGATÓI DICSÉRETBEN RÉSZESÜLŐK NÉVSORA

1.A: Kerényi Dániel, Puszta Hanna, Lászlók Milán

1.B: Tornyos Luca

2.A: Szabó Virág, Annus Alexander, Rigó Leila, Makovinyi Zoé, Csordás Bence, Ocsovai Eszter

2.B: Kreuch Róbert, Kanyó Pálma, Szmolmik Lili, Kiss Fruzsina, Kanyó Pálma, Bárány Máté

3.A: Damkó Patrik Bendegúz, Juhász Eszter, Majoros Anna, Simon Violetta, Strehó Krisztián, Tóth Ábel, Varga Balázs, Sánta Dániel

3.B: Hódosi Zsófia Anna, Kovács Anna, Petró Jázmin

4.A: Kovács Anna, Rigó Hanna, Rigó Réka

4,A: Csuka Ramóna Zoé, Nánási Ede

4.B: Donerth Laura, Rigó Bálint, Turai Nándor, Kanyó Blanka, Farkas Barbara, Jónás Benedek, Rigó Dávid, Baranyi Zalán

5.A: Virág Enikő

5.B: Hangel Lili, Horváth Emese, Kiss Gréta, Kormány Kinga, Valkár Csenge

6.B: Vizi Petra

9.A: Ispán Róbert

11.A: Uhrin Beatrix, Jusztin Regina, Sándor Nikolett

12.B: Kanyó Donatella, Kiss Luca Sára, Lénárt Anna Valéria, Oláh Martin, Pénzes Alexandra Judit, Sarankó Bence, Szabó Sára Rebeka

Rajzversenyek

Grafikai verseny Losoncon

Szabó Gyula emlékére rendezett XI. Nemzetközi Grafikai Versenyen

  • I. helyezett: Mócsány Judit 9.A, Lénárt Anna 12.B
  • III. helyezett: Nagy Abiáta 8.A

​Felkészítő: Bakos Ferenc

Az Országos Tűzmegelőzési Bizottság „Szikrától a hamuig” címmel meghirdetett alkotói rajzpályázaton, a megyei bírálóbizottság döntése alapján:

  • I. helyezett: Takács Róbert 8.B
  • II. helyezett: Dudok Dorina 8.B
  • III. helyezett:Tőzsér Vivien 8.B
  • Különdíj: Bagoly Gábor 8.A

Felkészítő: Bakos Ferenc

Országos Szorobánverseny 2015.05.16.

Az országos döntőbe jutott diákjaink az idei tanévben is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak.
Gratulálunk nekik!

img_6147.jpg img_6150.jpg

Képgaléria

3. helyezettek:

  • Kerényi Dániel 1.A - Felkészítő: Czaga Ferencné
  • Kiss Fruzsina 2.B - Felkészítő: Lénárt Lászlóné

4. helyezettek:

  • Puszta Hanna 1.A - Felkészítő: Czaga Ferencné
  • Annus Alexander 2.A - Felkészítő: Ludányiné Bella Szilvia
  • Kanyó Blanka 4.B - Felkészítő: Lénárt Lászlóné
  • Ádám Gréta 7.B - Felkészítő: Lénárt Lászlóné
  • Csábi Bianka 8.B - Felkészítő: Lénárt Lászlóné

5. helyezettek:

  • Lászlók Milán 1.A - Felkészítő: Czaga Ferencné
  • Rigó Leila 2.A  - Felkészítő: Ludányiné Bella Szilvia
  • Horváth Emese 5.B - Felkészítő: Lukács Linda
  • Kiss Edina 8.B - Felkészítő: Lénárt Lászlóné

6. helyezettek:

  • Szabó Petra 1.B - Felkészítő: Buga Lászlóné
  • Tornyos Luca 1.B - Felkészítő: Buga Lászlóné
  • Makovinyi Zoé 2.A - Felkészítő: Ludányiné Bella Szilvia
  • Szmolnik Lili 2.B -  Felkészítő: Lénárt Lászlóné
  • Balázs Krisztina 7.B - Felkészítő: Lénárt Lászlóné

7. helyezett:

  • Miklián Bendegúz 1.A - Felkészítő: Czaga Ferencné

8. helyezettek:

  • Petrovecz Lilla 1.B - Felkészítő: Buga Lászlóné
  • Kanyó Pálma 2.B - Felkészítő: Lénárt Lászlóné
  • Haizer Barbara 5.B - Felkészítő: Lukács Linda

Nyelvművelő vetélkedő

A Kubinyi Ferenc Múzeum és Krúdy Gyula Könyvtár Lőrincze Lajos születésének 100. évfordulója tiszteletére nyelvművelő vetélkedőt rendezett a 7-8. évfolyamos tanulók részére. Iskolánk 4 csapata bejutott a döntőbe és az első három helyezést meg is nyerték. Jutalomként az 1-2. helyezettek kiránduláson vesznek részt Széphalomban a Magyar Nyelv Múzeumában.

img_6286.jpg

Képgaléria

1. helyezettek:

  • 8.A: Danyi Kitti, Kormány Réka, Nagy Abiáta, Pásztor Boglárka
    Felkészítő: Kissné Csépe Éva

2. helyezettek:

  • 7.B: Antal Eszter, Kiss Karolina, Ocsovai Eszter, Szenográdi Judit
    Felkészítő: Gál Maja

3. helyezettek:

  • 7.B: Ádám Gréta, Kozma Fanni, Szigeti Panna, Velenczei Lilla
    Felkészítő: Gál Maja

Körzeti atlétika többpróba csapatverseny

Szécsény, 2015.május 13.

I. korcsoport lányok:

  • 2. helyezés : Szabó Virág, Kuris Lara, Pityi Zsanett, Kanyó Pálma

I. korcsoport fiúk:

  • 1. helyezés: Szerémi Roland, Annus Alexander, Kreuch Robert, Bárány Máté

II. korcsoport lányok:

  • 2.helyezés: Csuka Zoé, Rigó Réka, Kanyó Blanka, Radics Réka

II. korcsoport fiúk:

  • 1. helyezés: Lőrik Edvárd, Nánási Ede, Szép Róbert, Baranyi Zalán

III. korcsoport lányok:

  • 1. helyezés: Balázs Boglárka, Petrovecz Gitta, Ádám Réka, Ádám Petra, Virág Enikő

III. korcsoport fiúk:

  • 1. helyezés: Csuka Krisztián, Rigó Patrik, Vincze Bálint, Cseri Flórián

IV. korcsoport lányok:

  • 1. helyezés: Szigeti Panna, Balázs Krisztina, Kozma Fanni, Ádám Gréta

IV. korcsoport fiúk:

  • 1. helyezés: Boros Balázs, Báránkó Balázs, Király András, Deák Norbert

K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő regionális középdöntőjében

1. helyzettek:

  • Bank(ok)-osok 5.B: Horváth Emese, Kiss Gréta, Kormány Kinga, Valkár Csenge,
    Mócsány Martin

4. helyezettek:

  • Pénzverők 2.A: Annus Alexander, Csordás Bence, Gácsi Bertold, Marcalek Ádám,
    Valkár Zétény

5. helyezettek:

  • Lóvé 2.A: Bárány Máté, Gyebnár Keve, Kanyó Pálma, Pothoroczki Luca, Zsíros Zsófi
  • Barca 3.A: Damkó Patrik Bendegúz, Harik Zoltán, Király Tamás, Kómár Patrik Levente, Strehó Krisztián

Felkészítők: ​Dr. Harikné dr. Havasi Beáta, Valkárné Kail Mónika

Megyei I. helyezés angolból

Bolgár János Bende, iskolánk 8. a osztályos tanulója sikeresen szerepelt az OÁTV angol nyelvi versenyen. Az iskolai fordulóban elért pontszáma alapján bejutott a megyei döntőbe. Az április 14-én megrendezett döntőben a legmagasabb pontszámot érte el a nyolcadik évfolyamosok között és ezzel az OÁTV angol nyelvi versenyen első helyezést ért el Nógrád megyében. Felkészítő tanára: Bordáné Molnár Tímea

Gratulálunk Bende sikeréhez, amellyel iskolánk hírnevét is öregbítette.

Sporteredmények

2015. április 18-án Budapesten került megrendezésre a Vollé Röpsuli program következő versenye. A versenyen 3 csapattal vettünk részt. A gyermek kategóriában a lányok II. helyezést értek el.

  • A csapat tagjai: Szigeti Panna, Velenczei Lilla, Ádám Gréta, Kozma Fanni, Balázs Krisztina, Filkor Anna, Bablena Dorina

Mini kategóriában a versenyt egy küzdelmes döntővel a lányok megnyerték.

  • A csapat tagjai: Balázs Boglárka, Krenács Donatella, Kolosi Kitti, Petrovecz Gitta, Vizi Petra

A harmadik csapat új belépővel indult a versenyen.

  • VII. helyezést érték el: Mákos Veronika, Filkor Míra, Gácsi Dorina

Megyei versenyeredmények

Gimnázium:

Peák István Matematika Verseny megyei fordulóján 

  • 5. helyezett: Deák Zsolt 10.A
  • 4. helyezett: Koch-Gömöri Richárd 11.A
  • 22. helyezett: Cserven Vivien 11.A
    Felkészítő: Lantos Sándorné

Szép Magyar Beszéd Verseny megyei fordulóján

  • 8. helyezett: Hódosi Éva 10.A
    Felkészítő: Gál Maja
  • 10. helyezett: Uhrin Beatrix 11.A
    Felkészítő: Adamik Zsolt

Felső tagozat:

Hevesy György Kémia Verseny megyei fordulóján

  • 5. helyezett: Kormány Réka 8.A
    Felkészítő: Filkorné Gordos Mária

Általános Iskolai Tanulók Német Nyelvi Verseny megyei fordulóján

  • 4-5. helyezett: Deák Norbert 8.B, Takács Róbert 8.B
    Felkészítő: Szmolnik Ágnes

Általános Iskolai Tanulók Angol Nyelvi Verseny megyei fordulóján

  • 1. helyezett: Bolgár János Bende 8.A
    Felkészítő: Bordáné Molnár Tímea
  • 6. helyezett: Gyebnár Sára 8.B
    Felkészítő: Szabó Ferencné
  • 9. helyezett: Szenográdi Judit 7.B
    Felkészítő: Szabó Ferencné
  • 10. helyezett: Antal Anna Viola 7.A
    Felkészítő: Bordáné Molnár Tímea

Matekguru Csapatverseny országos döntőjén

6. helyezettek:

  • 5.B: Bagó Gergő, Horváth Emese, Kiss Gréta, Valkár Csenge

7. helyezettek:

  • 7.B: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Szenográdi Judit, Vizi Áron
    Felkészítő: Lantos Sándorné
  • 8.B: Géczi Karina, Gyebnár Sára, Sándor Vanda, Varga Zsófia
    Felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna
  • 8.A: Bolgár János, 8.B: Deák Norbert, Király András, Puszta Dominik
    Felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

11. helyezett:

  • 8.B: Bangó Alex, Laczkó Bálint, Szoó Dániel, Végh Ádám
    Felkészítő: Lantos Sándorné

Alsó tagozat:

Móra Ferenc Irodalmi Verseny megyei fordulójában:

  • I. helyezett: Kanyó Blanka 4.B
  • II. helyezett: Jónás Benedek 4.B
    Felkészítő: Pifka Zsoltné
  • IX. helyezett: Répás Cintia 4.A
    Felkészítő: Vargáné Kovács Andrea

Móra Ferenc Nógrád Megyei Nyelvtan és Helyesírási Verseny megyei döntőjén

  • I. helyezett: Holecz Martin 4.A
    Felkészítő: Vargáné Kovács Andrea
  • IV. helyezett: Kanyó Blanka  4.B
    Felkészítő: Pifka Zsoltné

„Helyesen Magyarul!” kistérségi helyesírási verseny

  • III. helyezés: Ocsovai Eszter 2.A
    Felkészítő: Horváth Éva

„Százlátó üveg” kistérségi irodalmi vetélkedő

I. helyezett csapat 4.B: 

  • Farkas Barbara
  • Kanyó Blanka
  • Jónás Benedek

III. helyezett csapat 4.A:

  • Kovács Anna
  • Rigó Hanna
  • Rigó Réka

Felkészítők: Pifka Zsoltné, Vargáné Kovács Andrea

Szorobánverseny eredményei 2015.04.14.

A területi szorobánversenyen iskolánk tanulói a pásztói, dorogházi és szécsényfelfalusi iskolák tanulóival mérték össze számolási és eszközhasználati tudásukat. A feladatok sikeres megoldásával vették fel a küzdelmet az országos versenyre való továbbjutásért.

img_5477.jpg img_5467.jpg

Képgaléria

I. helyezettek:

  • Ádám Gréta 7.B
  • Csábi Bianka 8.B
    Felkészítő: Lénárt Lászlóné

II. helyezettek:

  • Balázs Krisztina 7.B
  • Kiss Edina 8.B
    Felkészítő: Lénárt Lászlóné

III. helyezettek:

  • Kerényi Dániel 1.A
    Felkészítő: Czaga Ferencné
  • Horváth Emese 5.B
    Felkészítő: Lukács Linda

Iskolánkból azok a tanulók is megmérettetnek az országos döntőben, akik 80% felett teljesítették a feladatok megoldásait:

  • 1.A: Lászlók Milán, Miklián Bendegúz, Puszta Hanna
  • 1.B: Erdélyi Noémi, Petrovecz Lilla, Szabó Petra, Tornyos Luca
  • 2.A: Annus Alexander, Makovinyi Zoé, Rigó Leila
  • 2.B: Kanyó Pálma, Kiss Fruzsina, Pifka Réka, Szmolnik Lili
  • 4.B: Kanyó Blanka
  • 5.A: Haizer Barbara 

Felkészítők: Buga Lászlóné, Czaga Ferencné, Lénárt Lászlóné, Lukács Linda, Ludányiné Bella Szilvia

Matematika alapműveleti verseny iskolai fordulóinak összesített eredményei

img_5838.jpg

Képgaléria

2. évfolyam:

  • I. helyezett: Kreuch Robert
  • II. helyezett: Bárány Máté
  • III. helyezett: Annus Alexander, Szmolnik Lili

3. évfolyam:

  • I. helyezett:  Virág Lilien
  • II. helyezett: Komár Patrik Levente
  • III. helyezett: Sümegi Gergő, Szeles Máté

4. évfolyam:

  • I. helyezett:  Kanyó Blanka
  • II. helyezett: Kuris Márk
  • III. helyezett: Jónás Benedek

Húsvétra készültünk

Az idegen nyelvi munkaközösség „Húsvétra készülünk!”  címmel, képeslapkészítő versenyt hirdetett. Igényesen kidolgozott, kreatív képeslapokat alkottak az angolt és németet tanuló diákok felső tagozatos korosztálya. Néhány középiskolás is kedvet érzett az alkotáshoz.                                        Képgaléria

img_5643.jpg

Az alábbi eredmények születtek:

Angolosok

  • 1. helyezés: Percze Elizabet 5. b
  • 2. helyezés: Nagy Klarissza 11. a és Végh Ádám 8.b
  • 3. helyezés: Koczalik Lujza 8. b és Szabó Csenge 6. b

Németesek

  • 1. helyezés: Gyetvai Adrien 8. b
  • 2. helyezés: Tőzsér Virág 8. b
  • 3. helyezés: Kürtösi Gábor 8. b

Gratulálunk! Köszönjük minden résztvevő diák munkáját!

                                                                                  Az idegen nyelvi munkaközösség

 

Fox Competition nemzetközi angol nyelvi verseny

Uhrin Beatrix 11. a osztályos tanuló a Fox Competition nemzetközi angol nyelvi versenyen 7. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Szabó Ferencné

img_5605.jpg

Betti a korosztályában 220 tanuló közül szerezte meg az előkelő 7. helyezést négy társával osztozva.

További szép sikereket kívánunk neki!

Az idegen nyelvi munkaközösség

Sporteredmények

Dobd a kosárba 2015.03.30.

A program keretein belül megrendezésre került Pásztón a következő forduló, ahol az iskola csapata nagy küzdelemmel a III. helyezést érte el, magunk mögé utasítva több salgótarjáni és balassagyarmati csapatot.

A csapat tagjai:

kosar.jpg

Bagyinszki Denissza, Baranyi Zalán, Borik Bertalan, Csuka Zoé, Donerth Laura, Király Tamás, Kovács Zsófia, Rigó Bálint, Rigó Dávid, Turai Nándor, Virág Enikő

Törd a fejed! Matematikaverseny

Alsó tagozatos tanulóinknak Törd a fejed! elnevezéssel hirdettünk meg matematikaversenyt. Ezen a versenyen gondolkodtató, logikai feladatokat kellett megoldaniuk a 2. 3. 4. évfolyamosoknak. Évfolyamonként 10 ( osztályonként 5-5 ) diák mérhette össze tudását. A dobogós helyek az alábbiak szerint alakultak:

2. évfolyam

  • I. helyezett: Pifka Réka
  • II. helyezett: Annus Alexander
  • III. helyezett: Kiss Fruzsina

3. évfolyam

  • I. helyezett: Strehó Krisztián
  • II. helyezett: Harik Zoltán Örs
  • III. helyezett: Damkó Patrik Bendegúz

4. évfolyam

  • I. helyezett: Kanyó Blanka
  • II. helyezett: Répás Cintia
  • III. helyezett: Károsi Gergő

Sporteredmények

Mezei futóverseny

Csodálatos napsütésben 2015. március 18-án megrendezésre került a Mezei futóverseny a környékbeli iskoláink csapatai között. Jusztin Ferenc, a 34 szeres senior magyar bajnok atléta bíztató szavaival indult a megmérettetés. A rendezvény jó hangulatban telt, a nézők és a résztvevők egymásnak szurkolva biztatták a futókat.

Iskolánk csapata 1. helyezést ért el.

img_4462.jpg

  • 2.A: Szabó Virág, Szerémi Roland
  • 2.B: Kanyó Pálma , Somodi Levente
  • 4.A: Csuka Zoé, Kuris Márk, Szabó Balázs
  • 4.B: Kanyó Blanka
  • 5.A: Virág Enikő
  • 6.B: Gál Enikő
  • 6.A: Csuka Krisztián, Vincze Bálint
  • 7.B: Ádám Gréta, Balázs Simon, Boros Balázs, Ocsovai Eszter

Felkészítők: Testnevelők

Tanulmányi versenyek eredményei:

Varga Tamás Országos Matematikaverseny:

  • Balázs Krisztina 7.B - 3. helyezés 
    Felkészítő: Lantos Sándorné
  • Kormány Réka 8.A - 4. helyezés
    Felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

Zrínyi Ilona Matematikaverseny:

  • Vizi Áron 7.B - megyei 9. helyezés
    Felkészítő: Lantos Sándorné

Dugonics András Matematikaverseny:

  • 2. forduló legjobb eredménye Horváth Emese 5.B -  28. helyezés
    Felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

Gordiusz Matematikaverseny:

  • Deák Zsolt 10.A - megyei 3. helyezés
  • Széles Péter 12.B - megyei 2. helyezés
  • Barna Dóra 12.B- megyei 6. helyezés
  • Sarankó Bence 12.B - megyei 7. helyezés

Felkészítő: Lantos Sándorné

Matekguru Csapatverseny országos döntőbe jutott csapatok:

  • 5.B: Bagó Gergő, Horváth Emese, Kiss Gréta, Valkár Csenge
    Felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna
  • 7.B: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Szenográdi Judit, Vizi Áron
    Felkészítő: Lantos Sándorné
  • 8.B: Géczi Karina, Gyebnár Sára, Sándor Vanda, Varga Zsófia
    Felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna
  • 8.A: Bolgár János, 8.B: Deák Norbert, Király András, Puszta Dominik
    Felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna
  • 8.B: Bangó Alex, Laczkó Bálint, Szoó Dániel, Végh Ádám
    Felkészítő: Lantos Sándorné

Peák István Matematikaverseny Megyei fordulóba jutott tanulók:

  • Deák Zsolt 10.A
  • Cserven Vivien 11.A
  • Koch-Gömöri Richárd 11.A

Felkészítő: Lantos Sándorné

Az Öveges József Fizikaverseny Megyei fordulójába jutott:

  • Kormány Réka 8.A
    Felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

A Savaria Országos Történelem Tanulmányi Verseny Megyei fordulójába jutott:

  • Verbói Máté 9.A
    Felkészítő: Stayerné Szabó Violetta

Az Országos Általános Iskolai Tanulmányi Verseny Megyei fordulójába jutott tanulók:

Angol nyelvből:

  • Antal Anna Viola 7.A
  • Bolgár János Bende 8.A

Felkészítő: Bordáné Molnár Tímea

  • Szenográdi Judit 7.B
  • Gyebnár Sára 8.B

Felkészítő: Szabó Ferencné

Német nyelvből:

  • Deák Norbert 8.B
  • Takács Róbert 8.B

Felkészítő: Szmolnik Ágnes

Versenyek az alsó tagozaton

Február hónapban alsó tagozatos tanulóink számos versenyen bizonyíthatták rátermettségüket. Alapos és lelkiismeretes felkészülést követően került sor a versenyekre, melynek eredményei a következők lettek:

Móra Ferenc Nógrád Megyei Nyelvtan és Helyesírási Verseny – iskolai forduló

  • I. helyezett: Kanyó Blanka 4.b
  • II. helyezett: Holecz Martin 4.a
  • III. helyezett: Károsi Gergő 4.a

Móra Ferenc Nógrád Megyei Magyar Irodalmi Verseny

  • I. helyezett: Répás Cintia 4.a
  • II. helyezett: Jónás Benedek 4.b
  • III. helyezett: Kanyó Blanka 4.b

A díjazott tanulók továbbjutottak a megyei döntőre, mely március végén kerül megrendezésre.

img_4347.jpg

Képgaléria

Iskolai Helyesírási Verseny

2. évfolyam

  • I. helyezett: Kalmár Emese 2.b
  • II. helyezett: Ocsovai Eszter 2.a
  • III. helyezett: Pifka Réka 2.b

3. évfolyam

  • I. helyezett: Hódosi Zsófia 3.b
  • II. helyezett: Radics Panna 3.b
  • III. helyezett: Horváth Anna 3.a

4. évfolyam

  • I. helyezett: Kanyó Blanka 4.b
  • II. helyezett: Holecz Martin 4.a
  • III. helyezett: Károsi Gergő 4.a

A 2. és 3. évfolyamon díjazott tanulók továbbjutottak a Kistérségi Helyesen magyarul! – elnevezésű versenyre, mely március közepén, Salgótarjánban a Beszterce iskolában kerül megrendezésre.

Sporteredmények

2015. február 14-én a Vollé 2020 Röpsuli program keretein belül Budapestre utaztunk a III. és IV. korcsoportos lányokkal. A III. korcsoportos lányok mini röplabdát játszva II. helyezést értek el. A csapat tagjai: Balázs Boglárka, Kolosi Kitti, Krenács Donatella, Petrovecz Gitta, Vizi Petra. A IV. korcsoportos lányok IV. helyezést értek el. A lányok kicsit megtörve jöttek haza, de annál nagyobb lendülettel folytattuk az edzéseket.

2015. február 18-án Megyei diákolimpia döntőjére utaztunk Magyarnándorba, ahol a lányok egy szép játékkal I. helyezettek lettek. A csapat tagjai: Ádám Gréta, Bablena Dorina, Balázs Krisztina, Filkor Anna, Szigeti Panna, Velenczei Lilla, Kozma Fanni.

10830750_815281591851685_1942458824629358812_o.jpg

Képgaléria

„Dobd a kosárba” elnevezésű megyei versenysorozat következő fordulóját iskolánkban tartották. Az 1-2. évfolyamosokból álló kosárcsapattal II. helyezést értünk el. Magunk mögé utasítva a Pásztó, Balassagyarmat és Salgótarján csapatát.

10991467_860557633990747_7329917465004345551_o.jpg

Képgaléria

B33 Decathlon kosárlabda verseny megyei fordulóját nem tudták megtartani Salgótarjánban a csapatok létszáma miatt, ezért Pest megyébe helyeztek át minket. A III. és IV. korcsoportos lányok szépen helyt álltak, és jókedvvel tértek haza.

A 2014-2015-ÖS TANÉV I. FÉLÉVÉBEN IGAZGATÓI DICSÉRETBEN RÉSZESÜLŐK NÉVSORA

Iskolai rendezvényeken való aktív, színvonalas szerepléseiért, eddigi a közösségért végzett tevékenységeiért

2.A: Horváth Nina Kiara, Szintai Gergő

2.B: Erdélyi Lilla, Kanyó Pálma, Kiss Fruzsina, Marton Virág, Pityi Zsanett, Pothoroczki Luca, Szmolnik Lili, Zsiros Zsófia

3.A: Erdélyi Gyöngyvirág, Horváth Anna, Komár Patrik Levente, Oláh Anna, Rónai Viktória, Sánta Dániel

3.B: Barkó Noémi, Hódosi Zsófia, Oláh Petra, Radics Panna

4.B: Baranyi Zalán, Farkas Barbara, Kanyó Blanka, Nielsen Anett, Percze Laura, Radics Réka, Várszögi Zoé

7.B: Szerémi Gábor Soma

8.A: Kormány Réka

8.B: Deák Norbert

12.B: Tóth Zoltán

A 2014-2015-ös tanév I. félévének kitűnő tanulói

Általános Iskola

1.A: Bunder Zita, Horti Marcell Noel, Kerényi Dániel Róbert, Kuris Lili, Lászlók Milán,Miklián Bendegúz Ádám, Puszta Hanna, Stoff Henrik, Szabó Levente, Szeles Jázmin Veronika, Szőke Bende,

1.B:  Bablena Borbála, Dobiásik Noémi, Erdélyi Noémi, Gyüre PannaKeresztes Lili, Németh BálintSzabó Petra, Tornyos LucaVitányi LucaVizi Eszter Enikő

2.A: Annus AlexanderCsordás Róbert BenceMakovinyi ZoéMarcalek ÁdámOcsovai Eszter

2.B: Kiss FruzsinaPifka RékaZsiros Zsófia,

3.A: Erdélyi GyöngyvirágHarik Zoltán ÖrsKirály TamásKomár Patrik LeventeSánta DánielSimon Violetta Virág, Strehó KrisztiánVarga EszterVirág Lilien

3.B: Hódosi ZsófiaOláh PetraPetró JázminRadics PannaSzeles Máté,

4.A: Rigó Réka

4.B: Borik BertalanFarkas Barbara

5.A: Filkor Mira BojánaKanyó Zakariás

5.B: Hangel Lili VillőHorváth EmeseKiss GrétaKormány KingaValkár Csenge

6.B: Harik FerencSzabó Balázs

7.B: Ádám GrétaBalázs Krisztina

8.A: Kormány Réka

8.B: Gyebnár SáraKiss EdinaTóth Bernadett

Gimnázium

  9.A: Jeles tanulók: Ispán RóbertVerbói Máté

11.A: Kitűnő tanuló: Haizer Gréta Éva

Jeles tanulók: Balázs EszterCserven VivienSzabó KittiUhrin Beatrix

12.A: Kitűnő tanuló: Kurucz Karolina

Jeles tanuló: Oláh Diána

12.B: Kitűnő tanulók: Barna DóraLénárt Anna

Jeles tanulók: Kelecsényi Kriszta, Szép Veronika

„Szép Magyar Beszéd” verseny – Balassagyarmat

Az 5-8. évfolyamos tanulók számára rendezett irodalmi verseny területi fordulóján:

3. helyezett: Sziráczki Gábor Imre 5.A

Felkészítő: Gál Maja

Versmondó- és népdaléneklő verseny a Magyar Kultúra Napja alkalmából

A szécsényi művelődési központban XXIV. alkalommal megrendezett nemzetközi versenyen tanulóink elért eredményei:

A népdaléneklő versenyen az alsó tagozatos korosztályban:

III. helyezett: Répás Cintia 4.A

Felkészítő: Horváth Éva Ágnesimg_4037.jpg

Különdíjat kapott: Erdélyi Lilla 2.B

Felkészítő: Lénárt Lászlóné

A versmondó verseny különdíjazott tanulói:

Alsó tagozaton:

Harik Zoltán Őrs 3.A

Felkészítő: Kalmárné Lőrincz Viktória

Felső tagozaton:

Harik Ferenc Csanád 6.B                                                                      Képgaléria

Felkészítő: Kissné Csépe Éva

Rajzpályázat a Manóvár Gyerekház meghirdetésében

A legjobb logót tervező tanulók:

       1. helyezett:                                2. helyezett:                                                3. helyezett:
    Balázs Kitti 3. B 
                         Földi Levente 3. A                                     Juhász Eszter 3. A

mv_1.hely_balazs-kitti.jpg  mv_2.hely_foldi-levente.jpg  mv_3.hely_juhasz-eszter.jpg

Képgaléria

Vollé 2020 Röpsuli Program Országos verseny – Budapest

6. osztály Mini kategóriában

2. helyezést értek el:

  • Balázs Boglárka
  • Kolosi Kitti
  • Krenács Donatella
  • Petrovecz Gitta

7. osztály Gyermek kategóriában

3. helyezést értek el:

  • Ádám Gréta
  • Bablena Dorina
  • Filkor Anna
  • Kozma Fanni
  • Szigeti Panna
  • Velenczei Lilla

Felkészítő: Pesák-Végh Zsófia

Asztalitenisz Diákolimpia

Megyei Döntő - Szécsény:

1-4. évfolyamosok versenyében

1. helyezett: Harik Zoltán (3.A)

5-8. évfolyamosok versenyében

2. helyezett: Harik Ferenc (6.B)

Csapatversenyben

2. helyezett: Harik Zoltán, Harik Ferenc

Varga Tamás Matematikai Verseny

Megyei fordulójába jutott:

  • Balázs Krisztina 7.B
  • Kormány Réka 8.A

Felkészítők: Lantos Sándorné, Ráczné Rankasz Zsuzsanna

Karácsonyi képeslapkészítő verseny eredményei

Angol nyelv:img_3858.jpg

I. kategória: 4-5-6. évfolyam

1. helyezett: Bárány Gréta 6.B
2. helyezett: Percze Elizabet 5.B
3. helyezett: Percze Laura 4.B

II. kategória: 7-8. évfolyam

1. helyezett: Tőzsér Veronika 7.B
2. helyezett: Király András 8.B
3. helyezett:

III. kategória: 9-12. évfolyamimg_3965.jpg

1. helyezett: Repcsák Zsófia 9.A

Különdíjak:

Szabó Csenge 6.B
Magulya Viktória 6.B

Német nyelv:

1. helyezett: Ardó Virginia 9.A
2. helyezett: Oláh Zsófia 12.A
3. helyezett: Sándor Nikolett 11.A

Különdíjak:                                                                                                       Képgaléria

Takács Róbert 8.B
Lehoczki Szilveszter 12.A

Gratulálunk minden képeslapkészítőnek!

Az idegen nyelvi munkaközösség tagjai

OKTV Országos Döntőbe jutott angol nyelvből

Balázs Eszter 11. A
Felkészítő: Szabó Ferencné

Idegen nyelvi prózamondó verseny

1. helyezett: Gyebnár Sára 8.B
Felkészítő: Szabó Ferencné

Mikulás kupa teremlabdarúgó torna 7-8. osztály

1. helyezett:

Balázs Simon
Boros Balázs
Csizmadia Róbert
Darnyik Márk
Király András
Kurucz Levente
Mócsány Patrik
Veréb Dominik

Felkészítő: Borda Tamás

Vollé 2020 Röpsuli program Országos verseny Mini és Gyermek kategóriában

2. helyezett:

Balázs Boglárka
Kolosi Kitti
Krenács Donatella
Petrovecz Gitta
Vizi Petra

3. helyezett:

Ádám Gréta
Bablena Dorina
Balázs Krisztina
Filkor Anna
Kozma Fanni
Velenczei Lilla

Felkészítő: Pesák - Végh Zsófia

Vers- és prózamondó verseny az alsó tagozaton

Tisztelt Szülők, Diákok!

Az idei tanévben is megrendezésre került iskolánkban a már hagyományosnak számító vers- és prózamondó verseny az alsó tagozatos diákok körében. A versmondó versenyre 2014. december 08-án, a prózamondó versenyre pedig december 09-én került sor. 42 versenyző várta nagy izgalommal és lelkesen a megmérettetést. Két korcsoportban – 1-2. évfolyamos és 3-4. évfolyamos tanulók – értékelte a zsűri a kis szavalókat és mesemondókat.

20141208_152238.jpg 20141209_152603.jpg

Képgaléria

Helyezettek

Versmondó verseny:

1-2. évfolyam:

1. Tornyos Luca - 1. b osztályos tanuló
2. Kiss Fruzsina  - 2. b osztályos tanuló
3. Horváth Nina Kiara  - 2. a osztályos tanuló

Különdíjban részesült: Repcsák László - 2. a osztályos tanuló

3-4. évfolyam:

1. Harik Zoltán Örs - 3.a osztályos tanuló
2. Farkas Barbara - 4. b osztályos tanuló
3. Oláh Petra - 3. b osztályos tanuló

Különdíjban részesült: Nánási Ede - 4. a osztályos tanuló

Prózamondó verseny:

1-2. évfolyam:

1. Gyüre Panna - 1. b osztályos tanuló
2. Csordás Bence - 2. a osztályos tanuló
3. Pityi Zsanett - 2. b osztályos tanuló

Különdíjban részesült: Bunder Zita - 1. a osztályos tanuló

3-4. évfolyam:

1. Kovács Anna - 4. a osztályos tanuló
2. Varga Balázs - 3. a osztályos tanuló
3. Balás Gergő - 4. a osztályos tanuló

Különdíjban részesült: Puszta Márton - 4. b osztályos tanuló

Külön köszönjük a Szülői Szervezet, a Diák önkormányzat, az óvodai vezetők, valamint a magyar szakos kollégák részvételét a zsűri munkájában, mellyel emelték a verseny színvonalát.

Gratulálunk valamennyi résztvevőnek és díjazottnak remek teljesítményükhöz!

A szervezők:

Betti néni és Frida néni

Idegen nyelvi prózamondó verseny

A SKÁID Gagarin Intézményegységében megrendezett XX. Angol és Német nyelvű Prózamondó Versenyen, a 8. osztályosok kategóriájában Gyebnár Sára 8. b osztályos tanulónk az előző évi sikerét megismételve idén is I. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Szabó Ferencné.

20141126.jpg

Német nyelvből Tőzsér Virág 8.b osztályos tanuló szerepelt elismerésre méltóan.
Felkészítő tanára: Szmolnik Ágnes.

4 for EUROPE internetes földrajz verseny

4fe.jpg

A magyarországi Europe Direct Információs Hálózat, az Informatikai és Könyvtári Szövetség, az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete és az Európai Parlament Tájékoztatási Irodája „4 FOR EUROPE” címmel európai uniós témájú versenyt szervezett középiskolás diákoknak, melyre iskolánkból két csapat regisztrált.

A 9. osztályból MAZSOLI néven Verbói Máté, Széles Lilla, Czupkó Máté és Csuka Zsolt, a 11. évfolyamról BÁRKÁNYIÉK néven Mészáros Gergő, Mester Júlia, Kristók Bálint és Henzel Bálint alkotott csapatot.

Az első forduló 5 feladatot tartalmazott. 3 az Európai Uniót (EU) érintő ismereteket kérdezett, kettő pedig gyakorlati feladatot jelentett (riportkészítés egy EU-ban dolgozó személlyel, videó film segítségével bemutatni a környék valamelyik EU által támogatott projektjét).

Mindkét csapat mind az 5 feladatot megcsinálta és interneten feltöltötte a megoldásokat. A zsűri pontozása után a régiók 10 legjobb csapata jutott a regionális döntőbe. A MAZSOLI csapat 202, a BÁRKÁNYIÉK 204 pontot értek el. 217 kellett volna a 10 közé kerüléshez. A Dél-Dunántúli régióban 182-vel döntősök lehettek volna!

Gratulálok mindkét csapatnak:

Vágvölgyi Péter

 

2014. évi PénzSztár verseny

Országos Középiskolai játékos pénzügyi műveltségi verseny megyei fordulójába jutott iskolánk két középiskolás csapata. A versenyen a feladatok pénzügyi-gazdasági tájékozottságra, az aktuális pénzügyi-gazdasági folyamatok ismeretére, általános műveltségre vonatkoztak.

A 10. A osztályos Tőzsdecápák csapata 3. helyezést ért el.
A csapat tagjai:

  • Deák Zsolt Róbert
  • Gyenes Zsolt
  • Petrovics János
  • Varga Bence

A 11. A osztályos Tőzsdecápák csapata 4. helyezést ért el.
A csapat tagjai:           

  • Balázs Eszter
  • Cserven Vivien
  • Jusztin Roland
  • Mészáros Gergely

A versenyre való felkészülést segítették: Dr. Harikné dr. Havasi Beáta és Valkárné Kail Mónika.

Szorobánosaink újabb sikerei

A Japán Szorobán Társaság által kiadott Kyú versenyfeladatokat 32 tanulónk írta meg. 27 tanuló, aki eredményesen megoldotta a szintező feladatsorokat az Japánból oklevelet és a szintet igazoló, az eszközre ragasztható matricát kapott. Az értékelési fokozatok a 10 Kyú-tól csökkenő sorrendben egyre nehezednek. Szorobánosaink közül voltak, akik több szintet is tudtak teljesíteni.

Gratulálunk eredményeikhez!
                                                Vali néni és Szilvi néni

p1010101.jpg p1010104.jpg

Képgaléria

Az alábbi szinteket a következő tanulóink érték el:

10. Kyú

 

9. Kyú

 

8. Kyú

 

7. Kyú

Kiss Fruzsina 2.b

 

Kiss Edina 8.b

 

Kanyó Blanka 4.b

 

Ádám Gréta 7.b

Pifka Réka 2.b

 

Baranyi Zalán 4.b

 

Szép Róbert 4.b

 

Balázs Krisztina 7.b

Szmolnik Lili 2.b

 

Borik Bertalan 4.b

 

Géczi Janka 5.b

 

Csábi Bianka 8.b

Annus Alexander 2.a

 

Cserven Levente 4.b

 

Haizer Barbara 5.b

 

Kiss Edina 8.b

Petró Jázmin 3.b

 

Farkas Barbara 4.b

 

Horváth Emese 5.b

 

 

Radics Panna 3.b

 

Jónás Benedek 4.b

 

Valkár Csenge 5.b

 

 

Baranyi Zalán 4b

 

Kanyó Blanka 4.b

 

Ádám Gréta 7.b

 

 

Beke Dominik 4.b

 

Percze Laura 4.b

 

Balázs Krisztina 7.b

 

 

Borik Bertalan 4.b

 

Rigó Bálint 4.b

 

Balla Petra 7.b

 

 

Cserven Levente 4.b

 

Szép Róbert 4.b

 

Csábi Bianka 8.b

 

 

Farkas Barbara 4.b

 

Haizer Barbara 5.b

 

Kiss Edina 8.b

 

 

Jónás Benedek 4.b

 

Horváth Emese 5.b

 

 

 

 

Kanyó Blanka 4.b

 

Valkár Csenge 5.b

 

 

 

 

Percze Laura 4.b

 

Ádám Gréta 7.b

 

 

 

 

Puszta Márton 4.b

 

Balázs Krisztina 7.b

 

 

 

 

Rigó Bálint 4.b

 

Balla Petra 7.b

 

 

 

 

Szép Róbert 4.b

 

Csábi Bianka 8.b

 

 

 

 

Géczi Janka 5.b

 

Kiss Edina 8.b