Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Eredmények 2015-2016

A 2015/2016. tanév végén:

Kitűnő tanulók:

1.A: Borda Hanna, Deák-Torák Janka, Erdős Virág, Garamvölgyi Balázs, Károsi Dorka, Kiss Anna, Széles Gergely, Szerencsés  Sára, Szoó Lilla

1.B: Baranyi Amira, Danyik Dénes Gergő, Kolosi Kinga, Privóczki Balázs Zoltán, Rácz Hanna Réka, Stayer László Imre, Stayer Luca Sára, Szmolnik Áron, Várszögi Szófia

2.A: Bunder Zita, Kerényi Dániel Róbert, Lászlók Milán, Puszta Hanna, Szabó Levente, Szeles Jázmin Veronika

2.B: Bablena  Borbála, Erdélyi Noémi, Gyüre Panna, Keresztes Lili, Petrovecz Lilla, Tornyos Luca, Vitányi Luca

3.A: Annus Alexander, Csordás Róbert Bence, Gácsi Bertold, Makovinyi Zoé, Marcalek Ádám, Molnár Fanni, Ocsovai Eszter

3.B: Bárány Máté, Kiss Fruzsina, Kreuch Robert, Pifka Réka, Pityi Zsanett, Pothoroczki Luca, Szmolnik Lili, Zsiros Zsófia

4.A: Harik Zoltán Örs, Horváth Anna, Király Tamás, Komár Patrik Levente, Sánta Dániel, Strehó Krisztián, Varga Eszter, Virág Lilien

4.B: Balázs Dorka, Papp Adrienn, Petró Jázmin, Radics Panna, Szoldatics Karolina

5.A: Holecz Martin, Károsi Gergő

5.B: Kanyó Blanka

5.C: Bartus Veronika, Szigeti Violetta

6.A: Filkor Mira Bojána, Kanyó Zakariás, Kelemen Fanni Anna

6.B: Haizer Barbara Mária, Horváth Emese, Kiss Gréta, Kormány Kinga, Percze Elizabet, Valkár Csenge

7.B: Petrovecz Gitta, Szabó Balázs, Szabó Csenge

8.B: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Baranyi Hanna Karina, Szenográdi Judit, Velenczei Lilla

10.A: Verbói Máté

12.A: Balázs Eszter, Cserven Vivien, Haizer Gréta

13.B: Barna Dóra, Lénárt Anna

Jeles tanulók:

1.A: Kabarcz Kristóf, Kelecsényi Hanna Luca, Kelecsényi Kitti, Strehó Regina

1.B: Erdélyi Benedek, Jászberényi Lilla, Mester Márton, Rigó Hanna, Varga Márk, Vereczki Antónia, Vincze Anna, Vizoviczki Lili

2.A: Borik Mária, Miklián Bendegúz Ádám, Stoff Henrik, Szőke Bende, Méhes Barbara,

2.B: Dobiásik Noémi, Fülöp Kincső, Jandala Zsombor Milán, Kovács Ákos, Németh Bálint, Szabó Petra, Vincze Csaba, Vízi Eszter Enikő

3.A: Rigó Leila, Szabó Virág, Veréb Zsófia

3.B: Ádám Panna , Kalmár Emese

4.A: Damkó Patrik Bendegúz, Erdélyi Gyöngyvirág, Lászlók Kornél, Simon Violetta Virág, Tőzsér Áron, Varga Balázs

4.B: Balázs Kitti, Barkó Noémi, Hódosi Zsófia Anna, Németh Bence, Oláh Petra, Sümegi Gergő, Szabó Levente, Szeles Máté Krisztián, Varga Levente

5.A: Bartus Babett, Kuris Márk, Répás Cintia, Rigó Réka

5.B: Farkas Barbara, Nielsen Anett, Percze Laura

5.C: Szita Bence, Vidéki Veronika Mária

6.B: Hangel Lili Villő

7.A: Bartus Péter

7.B: Balázs Boglárka, Harik Ferenc  Csanád, Kiss Lili

8.A: Czupkó Luca

8.B: Filkor Anna, Zsidai Kitti Szamóca

9.A: Kiss Mária Krisztina, Komár Gabriella, Sándor Vanda Julianna, Szita Alexandra, Tóth Bernadett

10.A: Ispán Róbert, Széles Lilla

11.A: Varga Bence Béla

12.A: Mészáros Gergely, Szabó Kitti, Uhrin Beatrix, Vitek Imola

13.B: Kelecsényi Kriszta, Szép Vera

A 2015/2016-os tanévben Nevelőtestületi dicséretben részesülő tanulók

1.B: Privóczki Balázs Zoltán, Stayer Luca Sára

2.A: Bunder Zita, Kerényi Dániel Róbert, Puszta Hanna, Szeles Jázmin Veronika

2.B: Damkó Rebeka Ludovika, Erdélyi Noémi, Gyüre Panna, Petrovecz Lilla, Szabó Petra, Tornyos Luca, Vitányi Luca, Vízi Eszter Enikő

3.A: Csordás Róbert Bence, Ocsovai Eszter

3.B: Kiss Fruzsina, Pifka Réka, Szmolnik Lili

4.A: Erdélyi Gyöngyvirág, Harik Zoltán Örs, Horváth Anna, Komár Patrik Levente, Sánta Dániel, Strehó Krisztián, Varga Balázs

4.B: Hódosi Zsófia Anna, Papp Adrienn

5.A: Csordás Balázs, Répás Cintia

5.B: Kanyó Blanka, Farkas Barbara

5.C: Golyán Gréta

6.B: Horváth Emese, Kiss Gréta, Valkár Csenge

10.A: Verbói Máté

12.A: Cserven Vivien

13.B: Lénárt Anna

Reál vetélkedő végeredménye

real-vetelkedo-vegeredmenye-2016.png

Természettudományi munkaközösség

Rajzversenyek

24. Pueri Fabri Nemzetközi Regionális Rajzverseny

Általános iskolai kategória

  • I. korcsoport      1. helyezett: Tőzsér Balázs 4. A
  • II. korcsoport     1. helyezett: Rigó Bálint 5. B
  • III. korcsoport    1. helyezett: Tőzsér Veronika 8. B

Középiskolai Rajzverseny Regionális Döntő (Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén)

  • Különdíj: Kelecsényi Fanni 12. A

Művészet  iskolai kategóriában

  • 1. helyezett: Szabó Balázs 7. B
  • 2. helyezett: Takács Róbert 9. A
  • 3. helyezett: Cseri Flórián 7. B

Felkészítőjük: Bakos Ferenc

Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság rajzversenyének döntőjén

p1020826.jpgTűzről pattant” megyei pályázaton

 

  • 2. helyezett: Csordás Bence 3. A 

     

Felkészítő: Horváth Éva Ágnes

Az ORFK által meghirdetett „Biztonságos közlekedés gyermekszemmel” rajzverseny

wp_20160604_025.jpg

országos döntőjén
 

  • 6. helyezett: Varga Balázs 4. A 
     

Felkészítő: Zsiros Szilvia

A megyei Rendőrkapitányság által hirdetett „Játszva látszódj!” rajzpályázaton

  • 3. helyezett: 3. B osztály

dsc_5307-.jpg

Képgaléria

Felkészítőjük: Csókási Csabáné

A Katolikus Pedagógiai Szervezési és Továbbképzési Intézet által szervezett pályázat

A Szent Márton-év alkalmából kiírt képzőművészeti pályázaton az alsó tagozatos tanulóink közül 33 gyermek készített alkotást, melyek közül két tanuló rajza különdíjban részesül.

Különdíj:      

  • Gyüre Panna 2. B                  Felkészítő: Vargáné Kovács Andrea
  • Sánta Dániel 4. A                   Felkészítő: Zsiros Szilvia

A Szent János Katolikus Általános Iskola által rendezett Egyházmegyei – Határon túli – Kistérségi – és Városi rajzversenyen helyezést elért tanulók névsora

1.B: 

  • 1. helyezett: Stayer Luca Sára
  • 2. helyezett: Baranyi Amira
  • 3. helyezett: Stayer László
  • Különdíj: Varga Márkdsc_3090-.jpg

Felkészítőjük: Pifka Zsoltné

2.B:

  • 2. helyezett: Vitányi Luca
  • 3. helyezett: Vízi Eszter

Felkészítőjük: Vargáné Kovács Andrea         

3.A:

  • 2. helyezett: Kómár Zsófia
  • 3. helyezett: Rigó Leila
  • Különdíj: Szita Blanka

Felkészítőjük: Horváth Éva Ágnes

​3.B: 

  • Különdíj: Pifka Réka

4.B:

  • 2. helyezett: Valyó Klarissza

Felkészítőjük: Csókási Csabáné

Területi hittanverseny

Az érsekvadkerti és szécsényi esperesi kerület által hirdetett 4 fordulós levelezős versenyen 12 tanuló vett részt, amelynek a témája „Az irgalmasság éve Szent Márton személye” volt.

Helyezettek:

  • 1. helyezettek:  Csordás Balázs 5.A
                         Kelemen Fanni 6. A
  • 3. helyezett:     Farkas Barbara 5. B

Felkészítőjük: Sántáné Udvardy Erika

Levelezős versenyek eredményei

TEKI-TOTÓ országos matematika versenyen ezüst fokozatot értek el:

  • Puszta Hanna 2. A
  • Kerényi Dániel Róbert 2. A        Felkészítőjük: Czaga Ferencné

TUDÁSBAJNOKSÁG többfordulós levelezős nyelvtan verseny megyei döntőjébe bejutott tanulók:

  • Marcalek Ádám  3. A
  • Csordás Róbert Bence 3.A        Felkészítőjük: Horváth Éva Ágnes

TUDÁSBAJNOKSÁG megyei döntőjén történelemből

2. helyezést ért el:

  • Bándi Hunor 6. B       Felkészítő: Kiss Zoltán

„IDŐUTAZÓ” ötfordulós országos történelmi levelezős versenyen kitartó munkájával és kiemelkedő teljesítményével  kiváló végeredménnyel zárt:

  • Bándi Hunor 6. B       Felkészítő: Kiss Zoltán

Gratulálunk az elért eredményekhez!

Matematika alapműveleti verseny

Lezárult az alsó tagozatos matematika alapműveleti verseny. Az iskolai verseny 2 fordulóból állt, melynek 1. fordulóját ősszel, a 2-at tavasszal írták meg a tanulók. A végeredmény a következőképpen alakult:

3. évolyam:

  • 1. helyezett: Pifka Réka
  • 2. helyezett: Csordás Róbert Bence
  • 3. helyezett: Kreuch Robert

4. évfolyam:

  • 1. helyezett: Komár Patrik Levente
  • 2. helyezett: Szoldatics Karolina
  • 3. helyezett: Strehó Krisztián

dsc_2344h.jpg

Képgaléria

Nógrád Megyei komplex művészeti verseny

Kazáron rendezett versenyen elért eredmények:

  • 4. helyezett: Makovinyi  Zoé 3. A
  • 6. helyezett: Csordás Róbert Bence 3. A
  • 7. helyezett: Ocsovai Eszter 3. A

Felkészítő: Horváth Éva Ágnes

  • 10. helyezett: Jónás Gergő Keve 4. B

Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

Országos Szorobánverseny eredményei:

4. helyezettek:

  • Bunder Zita 2. A                              
  • Kerényi Dániel 2. A                        
  • Puszta Hanna 2. A                       ​Felkészítőjük: Czaga Ferencné
  • Kanyó Blanka 5. B                          
  • Horváth Emese 6. B                     ​Felkészítőjük: Lénárt Lászlóné

5. helyezettek:

  • Vitányi Luca 2. B              
  • Makovinyi Zoé 3. A                       
  • Rigó Leila 3. A                              Felkészítőjük: Ludányiné Bella Szilvia
  • Kiss Fruzsina 3. B                            
  • Ádám Gréta 8. B                             
  • Balázs Krisztina 8. B                    Felkészítőjük: Lénárt Lászlóné

6. helyezettek:

  • Privóczki Balázs 1. B                          Felkészítő: Lukács Linda
  • Csordás Róbert Bence 3. A           Felkészítő: Ludányiné Bella Szilvia

7. helyezettek:

  • Szabó Petra 2. B                             
  • Tornyos Luca 2. B                     Felkészítőjük: Ludányiné Bella Szilvia
  • Pityi Zsanett 3. B                       Felkészítő: Lénárt Lászlóné

Sikeresen oldották meg a feladatsorokat:

  • Erdélyi Noémi 2. B                         
  • Petrovecz Lilla 2. B                         Felkészítőjük: Ludányiné Bella Szilvia
  • Szmolnik Lili 3. B                             
  • Borik Bertalan 5. B                         Felkészítőjük: Lénárt Lászlóné
  • Lászlók Milán 2. A                           Felkészítő: Czaga Ferencné

Hozsanna és népdalverseny

 a bátonyterenyei II. János Pál Pápa Katolikus Iskolában, melyen

  • 1. helyezett: Golyán Gréta  5. C

Képgaléria

Gratulálunk a kiemelkedően szép énekléséhez!

Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntő

A Nógrád Megyei Rendőrkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága által szervezett Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntőjén Salgótarjánban:

  • 2. helyezett: Szita Bence 5. C
  • 3. helyezett: Antal András 4. A

Megyei versenyeredmények

Tankerületi „Helyesen magyarul!” helyesírási versenyen

  • 1. helyezett: Szmolnik Lili 3. B             Felkészítő: Csókási Csabáné
  • 2. helyezett: Szeles Jázmin 2. A           Felkészítő: Mayer Istvánné
  • 3. helyezett: Ocsovai Eszter 3. A          Felkészítő: Horváth Éva Ágnes

Móra Ferenc Megyei nyelvtan és helyesírási verseny
megyei döntőjén eredményesen szerepeltek alábbi tanulóink:

  • Horváth Anna 4. A         Felkészítő: Zsiros Szilvia
  • Strehó Krisztián 4. A      Felkészítő: Zsiros Szilvia
  • Hódosi Zsófia 4. B          Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

Fotó

Móra Ferenc Nógrád megyei irodalmi versenyen
jó eredménnyel zártak alsós tanulóink:

  • Hódosi Zsófia 4. B          Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett
  • Tőzsér Balázs 4. A          Felkészítő: Zsiros Szilvia
  • Petró Jázmin 4. B            Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

Fotó

„Százlátó üveg …” költészetnapi vetélkedőn a csapatok közül

  • 4. helyezett: Oláh Petra, Papp Adrienn, Szoldatics Karolina (4. B osztályos tanulók)
    Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett
  • 5. helyezett: Szabó Levente, Szeles Máté, Varga Levente (4. B osztályos tanulók)
    Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

Képgaléria

Egyházmegyei versenyeken elért eredményeink:

Nagykáta – Váci Mihály Katolikus Általános Iskola által rendezett szavalóversenyen:

2. évfolyam:

  • 1. helyezett: Gyüre Panna 2. B          Felkésztő: Vargáné Kovács Andrea
  • 2. helyezett: Bunder Zita 2. A           Felkésztő: Mayer Istvánné
  • 3. helyezett: Szeles Jázmin 2. A        Felkésztő: Mayer Istvánné

4. évfolyam:

  • 3. helyezett: Harik Zoltán 4. A          Felkésztő: Zsiros Szilvia

Fotó

Bátonyterenye – II. János Pál Pápa Katolikus Általános Iskolában szervezett mesemondó versenyen:

  • 2. helyezett: Csordás Bence 3. A      Felkésztő: Horváth Éva Ágnes

Hittanverseny eredmények:

A váci katolikus iskolák megyei hittanversenyén, Pécelen iskolánkból 6 tanuló vett részt a Szent Márton év és az „Irgalmasság éve” Egyházmegyei versenyen.

A két fős csapatok eredményei:

3. helyezettek:

  • 4. A: Horváth Anna, Erdélyi Gyöngyvirág

Ügyesen szerepeltek még:

  • 5. A: Csordás Balázs, Tóth Andor
  • 7. B: Harik Ferenc, Pintér Bálint

Felkészítők: Sántáné Udvardy Erika, Ludányiné Bella Szilvia

Sporteredmények

A Vollé Röpsuli Program budapesti versenyén mini kategóriában 2 csapat indult iskolánkból, mely csapatok a II. helyezést érték el a röplabdatornán.

A csapat tagjai:

  • Percze Laura 5. B                    Filkor Míra 6. A
  • Kiss Gréta 6. B                         Gácsi Dorina 6. A
  • Valkár Csenge 6.B                   Kuris Kitti 6. A
  • Ádám Réka 7. A                       Mákos Veronika 6. A

Gyermek kategóriában III. helyen végeztek a következő csapattagok:

  • Kolosi Kitti 7. A
  • Krenács Donatella 7. A
  • Petrovecz Gitta 7. B
  • Ádám Gréta 8. B
  • Filkor Annna 8. B
  • Kozma Fanni 8. B
  • Velenczei Lilla 8. B

Gratulálunk a csapatoknak!

Matematika versenyek eredményei:

MatekGuru Csapatverseny Országos döntőjén, Nyíregyházán

7. helyezést értek el:

  • 8. B: Törpillák és törpapa csapat tagjai: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Szenográdi Judit, Vízi Áron
    Felkészítő tanár: Lantos Sándorné

8. helyezést értek el:

  • 7.B: Fantasztikus négyes B csapat tagjai: Balázs Boglárka, Harik Ferenc, Szabó Csenge, Vízí Petra
    Felkészítő tanár: Kiss Eszter

Ügyesen szerepeltek az országos versenyen a következő csapatok

  • 5.A: Okos négyes csapat tagjai: Holecz Martin, Károsi Gergő, Kuris Márk, Répás Cintia
    felkészítő tanár: Sándor Éva

     
  • 5.B: Matekguruk csapat tagjai: Berki Benjamin, Farkas Barbara, Kanyó Blanka, Percze Laura
    felkészítő tanár: Sándor Éva

Gratulálunk a résztvevőknek!

Hatvani István Nógrád megyei matematikaverseny megyei döntőjének eredménye:

6.osztály:

  • megyei 3. helyezés: Horváth Emese
    Felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

Peák István Nógrád megyei matematikaverseny megyei döntőjének eredményei:

9.osztály:

  • megyei 4. helyezés: Bolgár János Bende
    Felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

10. osztály:

  • megyei 7. helyezés: Verbói Máté
    Felkészítő tanár: Kiss Eszter

     
  • megyei 8. helyezés: Széles Lilla
    Felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

11. osztály:

  • megyei 7. helyezés: Deák Zsolt Róbert
    Felkészítő tanár: Lantos Sándorné

12. osztály:

  • megyei 8. helyezés: Koch-Gömöri Richárd
    Felkészítő tanár: Lantos Sándorné

Helyesírási verseny megyei fordulója

A Simonyi Zsigmond Kárpát­-medencei helyesírási verseny megyei fordulójának eredménye:

  • 3. helyezett: Kanyó Blanka 5. B
    Felkészítő: Somoskői Beáta
  • 8. helyezett: Holecz Martin 5. A
    Felkészítő: Horváthné Varga Orsolya
  • 10. helyezett: Kiss Gréta 6. B
  • 11. helyezett: Filkor Míra 6. A
    Felkészítő: Kissné Csépe Éva
  • 17. helyezett: Csizmadia Róbert 8. B
    Felkészítő: Somoskői Beáta

Költészet Napja - Irodalmi vetélkedő

Alsó tagozat 3-4. évfolyam – csapatverseny 2016. április 7.

  • I. helyezett 4.B: Szeles Máté, Varga Levente, Szabó Levente

Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

  • II. helyezett 3.A: Kiss Emma, Rigó Leila, Szabó Virág

Felkészítő: Horváth Éva Ágnes

  • III. helyezett 4.B: Papp Adrienn, Szoldatics Karolina, Oláh Petra

Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

XVIII. Területi Szorobánverseny eredményei

I. helyezettek:

  • Privóczki Balázs 1. B
    Felkészítő: Lukács Linda
     
  • Kerényi Dániel 2. A
    Felkészítő: Czaga Ferencné

     
  • Kanyó Blanka 5. B
  • Horváth Emese 6. B
  • Ádám Gréta 8. B
    Felkészítő: Lénárt Lászlóné

II. helyezettek:

  • Puszta Hanna 2. A
  • Bunder Zita 2. A
    Felkészítő: Czaga Ferencné

     
  • Vitányi Luca 2. B
  • Erdélyi Noémi 2. B
    Felkészítő: Ludányiné Bella Szilvia
     
  • Balázs Krisztina 8. B
  • Borik Bertalan 5. B
    Felkészítő: Lénárt Lászlóné

III. helyezettek:

  • Szabó Petra 2. B
  • Tornyos Luca 2. B
    Felkészítő: Ludányiné Bella Szilvia

Iskolánkból azok a tanulók is megmérettetnek az országos döntőben, akik 80% felett teljesítették a feladatok megoldásait:

  • 2. A: Lászlók Milán
  • 2. B: Petrovecz Lilla
  • 3. A: Makovinyi Zoé, Rigó Leila, Csordás Róbert Bence
  • 3. B: Kiss Fruzsina, Pityi Zsanett, Szmolnik Lili

Felkészítők: Czaga Ferencné, Lénárt Lászlóné, Ludányiné Bella Szilvia

Mezei futóverseny eredménye

A futóverseny körzeti döntőjén I. helyezést elért csapat tagjai a következők:

  • Balázs András 2. A
  • Damkó Rebeka 2. B
  • Kuris Lara 3. A
  • Szabó Virág 3. A
  • Szerémi Roland 3. A
  • Damkó Patrik Bendegúz 4. A
  • Király Tamás 4. A
  • Papp Adrienn 4. B
  • Kuris Márk 5. A
  • Lőrik Edvárd 5. A
  • Kanyó Blanka 5. B
  • Percze Laura 5. B
  • Csuka Krisztián 7. A
  • Balázs Boglárka 7. B
  • Balázs Simon 8. B
  • Ocsovai Eszter 8. B

Gordiusz Matematika Tesztverseny megyei fordulójának eredményei:

9. évfolyam:

  • 2. helyezés: Bolgár János Bende
  • 9. helyezés: Deák Norbert

felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

10. évfolyam:

  • 2. helyezés: Szoldatics Dávid Károly
  • 4. helyezés: Széles Lilla

felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

11. évfolyam:

  • 2. helyezés: Deák Zsolt Róbert

felkészítő tanár: Lantos Sándorné

12. évfolyam:

  • 3. helyezés: Széles Péter
  • 7. helyezés: Sarankó Bence                                                      

felkészítő tanár: Lantos Sándorné
 
Csapatversenyben mindhárom csapatunk 2. helyezést ért el:

  • 9. évfolyam: Bolgár János Bende, Deák Norbert, Végh Ádám
    felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna 
     
  • 10. évfolyam: Szoldatics Dávid Károly, Széles Lilla, Újvári Alexandra
    felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna, Kiss Eszter

     
  • 12. évfolyam: Barna Dóra, Sarankó Bence, Széles Péter
    felkészítő tanár: Lantos Sándorné

Szép Magyar Beszéd Verseny

Nógrád megyei fordulójának eredménye

  • 8. helyezett: Kiss Luca Sára 13.B
  • 11. helyezett: Hódosi Éva 11. A

Felkészítő tanár: Adamik Zsolt

Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia

nyelvész versenyének megyei fordulóján

  • 5. helyezést ért el Szeles Jázmin Veronika 2. A

Felkészítő tanár: Mayer Istvánné

Mézescsupor rajzpályázat az alsó tagozaton

Az Ipolymenti Méhésztalálkozó alkalmából Balassagyarmaton a Mikszáth Kálmán Művelődési Központban kiállított alkotások közül:

  • Különdíjban részesült: Kiss Emma 3. A

Felkészítő tanár: Horváth Éva Ágnes

„Légy ügyes pénzügyes” vetélkedő

Az elért helyezések:

Alsós kategória:

  • 1. helyezés: Kócik: Harik Zoltán, Király Tamás, Lászlók Kornél, Kómár Levente, Strehó Krisztián 
     
  • 2. helyezés: Pénzverők: Annus Alexander, Csordás Bence, Gácsi Bertold, Marczalek Ádám, Valkár Zétény
     
  • 3. helyezés: Dollárok: Damkó Bendegúz, Radics Panna, Sümegi Gergő, Tőzsér Balázs
     
  • 4. helyezés: 5 dollár: Kanyó Pálma, Pifka Réka, Szmolnik Lili, Zsíros Zsófia
     
  • 5. helyezés: Bankegerek: Józsa Sebestyén, Ocsovai Eszter, Repcsák László

Felsős kategória:

  • 1. helyezés: Bank(ok)osok: Gyenes Zsófia, Horváth Emese, Kiss Gréta, Szeles Gitta, Valkár Csenge
     
  • 2. helyezés: Arany Ászok: Bagó Fanni, Harik Ferenc, Petrovecz Gitta, Pintér Bálint, Szabó Csenge

Húsvéti idegen nyelvi vetélkedő

  • I. helyezés: 9.A: Komár Gabriella, Petrovics Anna, Tóth Bernadett
     
  • II. helyezés: 9.A: Bolgár Bende, Kovács Bence, Valkár Csanád
     
  • III. helyezés: 10.A: Szoldatics Dávid, Szoldatics Milán, Verbói Máté

Szabó Ferencné
idegen nyelvi munkaközösség-vezető

Versenyeredmények

Varga Tamás megyei matematikaverseny:

  • I. helyezés: Balázs Krisztina 8. b
    (felkészítő tanár: Lantos Sándorné)

Matekguru Kárpát-medencei Matematika Csapatverseny:

Döntőbe jutott csapatok:

5. osztály:

  • Okos négyes csapat tagjai: Holecz Martin, Károsi Gergő, Kuris Márk, Répás Cintia
    (felkészítő tanár: Sándor Éva)
  • Matekguruk csapat tagjai: Berki Benjamin, Farkas Barbara, Kanyó Blanka, Percze Laura
    (felkészítő tanár: Sándor Éva)

7. osztály:

  • Fantasztikus négyes B csapat tagjai: Balázs Boglárka, Harik Ferenc, Szabó Csenge, Vízí Petra
    (felkészítő tanár: Kiss Eszter)

8. osztály:

  • Törpillák és törpapa csapat tagjai: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Szenográdi Judit, Vízi Áron
    (felkészítő tanár: Lantos Sándorné)

Peák István Nógrád megyei matematikaverseny megyei döntőjébe jutott tanulók:

9.osztály: 

  • Bolgár János Bende
    (felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna)

10. osztály: 

  • Széles Lilla
    (felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna)
  • Verbói Máté
    (felkészítő tanár: Kiss Eszter)

11. osztály:

  • Deák Zsolt Róbert
    (felkészítő tanár: Lantos Sándorné)

12. osztály:

  • Balázs Eszter, Koch-Gömöri Richárd és Tóth Zoltán
    (felkészítő tanár: Lantos Sándorné)

Sikerek az alsó tagozaton

Móra Ferenc Nógrád Megyei Nyelvtan és Helyesírási Verseny – iskolai forduló

  • I. helyezett: Horváth Anna 4.a
  • II. helyezett: Strehó Krisztián 4.a
  • III. helyezett: Hódosi Zsófia 4.b

Móra Ferenc Nógrád Megyei Magyar Irodalmi Verseny

  • I. helyezett: Hódosi Zsófia 4.b
  • II. helyezett: Petró Jázmin 4.b
  • III. helyezett: Tőzsér Balázs 4.a

A díjazott tanulók továbbjutottak a megyei döntőre, mely április elején kerül megrendezésre.

Iskolai Helyesírási Verseny

2. évfolyam

  • I. helyezett: Szeles Jázmin Veronika 2.a
  • II. helyezett: Puszta Hanna 2.a
  • III. helyezett: Németh Bálint 2.b

3. évfolyam

  • I. helyezett: Ocsovai Eszter 3.a
  • II. helyezett: Kiss Fruzsina 3.b
  • III. helyezett: Szmolnik Lili 3.b

4. évfolyam

  • I. helyezett: Balázs Kitti 4.b
  • II. helyezett: Strehó Krisztián 4.a
  • III. helyezett: Horváth Anna 4.a

A 2. és 3. évfolyamon díjazott tanulók továbbjutottak a Kistérségi „Helyesen magyarul!”– elnevezésű versenyre, mely március közepén, Salgótarjánban a Beszterce iskolában kerül megrendezésre.

Törd a fejed! – matematika verseny

2. évfolyam

  • I. helyezett: Kerényi Dániel Róbert 2.a
  • II. helyezett: Tornyos Luca 2.b
  • III. helyezett: Erdélyi Noémi 2.b

3. évfolyam

  • I. helyezett: Pifka Réka 3.b
  • II. helyezett: Kiss Fruzsina 3.b
  • III. helyezett: Szmolnik Lili 3.b

4. évfolyam

  • I. helyezett: Komár Patrik Levente 4.a
  • II. helyezett: Király Tamás 4.a
  • III. helyezett: Harik Zoltán 4.a

A 3. - 4. évfolyamon az első és második helyezést elért tanulók jutottak tovább a Hatvani István Matematika Verseny megyei fordulójába.

Sporteredmények

A Vollé 2020 Röpsuli következő versenysorozatában 6-7. osztályos röplabdás lányok ismét szép eredményt értek el. Budapesten a Testnevelési Egyetem sportcsarnokában megrendezett röplabdatornán II. helyezettek lettek.

  • 6.B: Valkár Csenge
  • 7.A: Kolosi Kitti, Krenács Donatella
  • 7.B: Balázs Boglárka, Petrovecz Gitta, Vizi Petra

Felkészítő: Pesák-Végh Zsófia

Versenyeredmények

Salgótarjáni Általános Iskola Beszterce – lakótelepi Tagiskolája által szervezett tanulmányi versenyeken az alsó tagozatos tanulóink a következő eredményeket érték el.

Tankerületi Móra Ferenc vers- és prózamondó verseny díjazottjai:

  • I. helyezett: Harik Zoltán 4.A                    Felkészítő: Zsíros Szilvia
  • III. helyezett: Gyüre Panna 2.B                 Felkészítő: Vargáné Kovács Andrea

Tankerületi „Irodalom képekben” című rajzpályázat díjazottjai:

  • II. helyezett: Tarlósi Benedek 3.B             
  • III. helyezett: Kalmár Emese 3.B
  • Különdíjban részesültek:
    • Borik Mária 2.A
    • Vitányi Luca 2.B
    • Strehó Krisztián 4.A

A 2015-2016-os tanév I. félévének kitűnő tanulói

Alsó tagozat:

1.A: Borda Hanna, Deák-Torák Janka, Erdős Virág, Károsi Dorka, Kelecsényi Hanna, Kiss Anna, Strehó Regina, Széles Gergely, Szerencsés Sára, Szoó Lilla

1.B: Baranyi Amira, Danyik Dénes Gergő, Kolosi Kinga, Privóczki Balázs Zoltán, Stayer László Imre, Stayer Luca Sára

2.A: Bunder Zita, Kerényi Dániel Róbert, Lászlók Milán, Puszta Hanna, Stoff Henrik, Szabó Levente, Szeles Jázmin Veronika

2.B: Bablena Borbála, Gyüre Panna, Keresztes Lili, Sümegi Laura, Tornyos Luca, Vitányi Luca

3.A: Annus Alexander, Csordás Bence, Gácsi Bertold, Makovinyi Zoé, Ocsovai Eszter

3.B: Kiss Fruzsina, Pifka Réka, Pityi Zsanett, Szmolnik Lili, Zsiros Zsófia

4.A: Komár Patrik Levente, Sánta Dániel, Strehó Krisztián, Varga Eszter

4.B: Balázs Dorka, Papp Adrienn, Petró Jázmin, Radics Panna, Szoldatics Karolina

Felső tagozat:

5.B: Farkas Barbara, Kanyó Blanka

6.A: Filkor Mira Bojána

6.B: Haizer Barbara Mária, Horváth Emese, Kiss Gréta

7.B: Szabó Balázs, Szabó Csenge

8.B: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Filkor Anna, Szenográdi Judit, Velenczei Lilla

Gimnázium:

10.A: Verbói Máté

12.A: Balázs Eszter, Cserven Vivien, Uhrin Beatrix

13.B: Barna Dóra, Kelecsényi Kriszta, Lénárt Anna

A 2015-2016-os tanév I. félévének jeles tanulói

Alsó tagozat:

1.A: Bacsa Roland, Brünner Zsanett, Cseri Olivér, Garamvölgyi Balázs, Juhász Anna, Kabarcz Kristóf, Kelecsényi Kitti, Vitányi Zsombor

1.B: Erdélyi Benedek, Jászberényi Lilla, Mester Márton, Rácz Hanna Réka, Rigó Hanna, Szmolnik Áron, Varga Márk, Várszögi Szófia, Vereczki Antónia, Vincze Anna

2.A: Borik Mária, Grőb Hanna, Horti Marcell Noel, Kuris Lili, Miklián Bendegúz, Szőke Bende

2.B: Erdélyi Noémi, Jandala Zsombor, Kovács Ákos, Petrovecz Lilla, Szabó Petra, Vincze Csaba, Vízi Eszter

3.A: Marcalek Ádám, Molnár Fanni, Rigó Leila, Szabó Virág

3.B: Ádám Panna, Bárány Máté, Kreuch Robert, Pothoroczki Luca

4.A: Erdélyi Gyöngyvirág, Harik Zoltán, Horváth Anna, Király Tamás, Tőzsér Áron, Varga Balázs, Virág Lilien

4.B: Balázs Kitti, Barkó Noémi, Hódosi Zsófia, Németh Bence, Oláh Petra, Sümegi Gergő, Szabó Levente, Varga Levente

Felső tagozat:

5.A: Bartus Babett, Holecz Martin, Károsi Gergő, Kuris Márk, Rigó Hanna, Rigó Réka

5.B: Nielsen Anett, Percze Laura

5.C: Bartus Veronika, Szigeti Violetta, Szita Bence

6.A: Kanyó Zakariás, Kelemen Fanni Anna

6.B: Hangel Lili Villő, Kormány Kinga, Percze Elizabet, Valkár Csenge

7.A: Bartus Péter

7.B: Harik Ferenc, Petrovecz Gitta

8.B: Balázs Simon, Baranyi Hanna Karina, Ocsovai Eszter

Gimnázium:

9.A: Tóth Bernadett

10.A: Széles Lilla

11.A: Varga Bence

12.A: Haizer Gréta, Szabó Kitti, Vitek Imola

13.B: Szép Veronika

Játékos sportverseny Salgótarjánban

Iskolánk 18 fős csapata 2. helyezést ért el a Salgótarjánban megrendezett megyei játékos sportversenyen.

Felkészítőjük: Kovács Mária és Mayer Istvánné tanárnők voltak.

Az elért eredményhez gratulálunk a csapatnak!

A csapat résztvevői a következő tanulók voltak:

  • 2.A: Farkas Vivien, Horti Marcell, Lászlók Milán,
  • 2.B: Damkó Rebeka
  • 3.A: Szabó Virág, Valkár Zétény
  • 3.B: Bárány Máté, Kiss Fruzsina
  • 4.A: Damkó Patrik Bendegúz, Király Tamás, Lászlók Kornél, Varga Eszter
  • 4.B: Géczy Nikolasz, Papp Adrien, Szabó Levente, Vincze Georgina
  • 5.C: Farkas Dorottya, Szita Bence

„Szép Magyar Beszéd” verseny – Balassagyarmat

Az 5-6. évfolyamos tanulók számára rendezett irodalmi verseny területi fordulóján:

  • 3. helyezett: Maczák Anna 5.C                    Felkészítő: Horváthné Varga Orsolya
  • 4. helyezett: Kanyó Blanka 5.B                    Felkészítő: Somoskői Beáta

Az 7-8. évfolyamos tanulók számára rendezett irodalmi verseny területi fordulóján:

  • 3. helyezett: Filkor Anna 8.B                        Felkészítő: Somoskői Beáta

Versmondó- és népdaléneklő verseny a Magyar Kultúra Napja alkalmából

A szécsényi művelődési központban XXV. alkalommal megrendezett nemzetközi versenyen 46 tanuló képviselte iskolánkat. Elért eredményeik a következők:

népdaléneklő versenyen az alsó tagozatos korosztályban:

  • II. helyezett: Varga Balázs 4.A        Felkészítő: Zsiros Szilvia
  • III. helyezett: Juhász Anna 1.A        Felkészítő: Kalmárné Lőrincz Viktória
  • Különdíjat kapott: Erdélyi Lilla 3.B

A felső tagozatos korosztályban:

  • I. helyezett: Golyán Gréta 5.C
  • II. helyezett: Holecz Martin 5.A       Felkészítő: Horváth Éva
     

versmondó versenyen az alsó tagozatos korosztályban:

  • I. helyezett: Harik Zoltán 4.A            Felkészítő: Zsiros Szilvia

Különdíjat kaptak:

  • Erdős Virág 1.A                       Felkészítő: Kalmárné Lőrincz Viktória
  • Kiss Fruzsina 3.B                     Felkészítő: Csókási Csabáné

A felső tagozatos korosztályban:

  • II. helyezett Harik Ferenc 7.B           Felkészítő: Kissné Csépe Éva

„Európa Ifjú Költője” Műfordító verseny

A Katona József Könyvtár, a British Council Hungary, a Szegedi Egyetem Germán Filológiai Intézete és az Europe Direct Bács-Kiskun Megyei Európai Információs Pont által meghirdetett „Európa Ifjú Költője” elnevezésű német-magyar műfordító versenyen iskolánk tanulói közül Kremper Zsófia (10.A), Mayer Fedra (10.A), Gacsán Ádám (11.A) diákok fordítási pályázatát tartották a legjobbnak az intézményünkből beküldöttek közül.

Felkészítő: Szmolnik Ágnes

Varga Tamás matematika verseny

Varga Tamás matematika versenyen tovább küldhető dolgozatot írtak:

  • Ádám Gréta 8. B
  • Balázs Krisztina 8. B
  • A megyei fordulóba Balázs Krisztina jutott tovább.

Felkészítő: Lantos Sándorné

Adventi rajzpályázat a Bárkányiban

Lezárult az iskolai Adventi rajzpályázat, melynek díjazottjai a következő tanulók:

1-2. osztály:

  • Különdíj: 1.B osztály csoportos alkotása
  • 1. hely: 2.A : Borik Mária, Bunder Zita, Farkas Vivien, Ficsór Anna, Grőb Hanna,
    Méhes Barbara, Szeles Jázmin
  • 2. hely: 2.A: Lászlók Milán, Kerényi Dániel
  • 3. hely: Puruczki Polett 2.B

3-4. osztály:

  • 1. hely: Juhász Eszter 4.A
  • 2. hely: Horváth Nina Kiara 3.A
  • 3. hely: Koruhely Lilla 3.B

5-6. osztály:

  • 1. hely: Tóth Fanni 5.B
  • 2. hely: Károsi Gergő 5.A
  • 3. hely: Kormány Kinga 6.B

7-8. osztály:

  • Különdíj: Bagó Fanni 8.B
  • 1. hely: Barna Mónika 7.A
  • 2. hely: Szabó Balázs 7.B
  • 3. hely: Baksa Viktória 8.B

Gimnázium:

  • Különdíj: Jusztin Violetta 10.A

Köszönjük Bakos Ferenc Tanár Úrnak az Adventi Kiállítás megszervezését, valamint megnyitását. Pifka Zsoltné, Kiss Zoltán és Bakos Ferenc zsűri tagok szakértő és lelkiismeretes munkáját.

Gratulálunk valamennyi pályázónak az elkészített alkotásához, amelyet az iskola aulájában lehet megtekintheti.

Advent - Idegen nyelvi iskolai vetélkedő

I. helyezett csapat: Díszítők:

img_2539.jpg

  • Barna Mónika 7. a
  • Bartus Péter 7.a
  • Grőb Máté 7.a
  • Visnyár Máté 7.a

II. helyezett csapat: Rudolph:

  • Haizer Barbara 6.a
  • Horváth Emese 6.a
  • Kiss Gréta 6.a
  • Valkár Csenge 6.a

III. helyezett csapat: Manók:

  • Bárány Gréta 7.b
  • Koleszár Csenge 7.b
  • Szabó Csenge 7.b
  • Vizi Petra7.b

Röplabda verseny

2015.12.06-án vettünk részt a Vollé Röpsuli program szolnoki fordulóján. A regionális versenyre 3 csapattal, 18 gyerekkel neveztünk, 2 gyermek és 1 mini kategóriában. A verseny egész napos programján 250 gyermek vett rész, 4 különböző kategóriában.

A 8. évfolyamos lányok  nagy küzdelemmel a II. helyezést érték el.  A csapat tagjai: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Kozma Fanni, Filkor Anna, Velenczei Lilla, Szigeti Panna.

roplabda_20151206.jpg

A 7. évfolyamos csapatunk V. helyen végezett. A lányok ezen a hétvégén megrendezésre kerülő budapesti versenyen fognak újrahajrázni! A csapat tagjai: Balázs Boglárka, Krenács Donatella, Kolosi Kitti, Ádám Réka, Petrovecz Gitta, Vizi Petra.

A legkisebbek első versenyükön vettek részt és az előkelő VI. helyen végeztek. Csapat tagjai: Mákos Veronika, Filkor Míra, Gácsi Dorina, Kiss Gréta, Valkár Csenge, Percze Laura.

Köszönjük a felkészítést Pesák-Végh Zsófia tanárnőnek, gratulálunk a versenyzőknek!

XXI. angol nyelvű prózamondó verseny

A Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium Gagarin Intézményegység idegen nyelvi munkaközössége 2015. november 26-án rendezte meg prózamondó versenyét a megye 7. és 8. osztályos tanulói részére.

Iskolánkat Koleszár Csenge 7.b osztályos tanuló képviselte, aki 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára Kiss Eszter.

Gratulálunk!

Házi versenyek az alsó tagozaton

„Verselő ifjúság” -  versmondó versenyen elért eredmények:

vers1.jpg
vers2.jpg

„Mesék szárnyán” – mese- és prózamondó versenyen elért eredmények:

vers3.jpg
vers4.jpg

 

A SZENT IMRE KERESZTÉNY ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS GIMNÁZIUM által szervezett 2015. évi Szent Imre verseny keretén belül megrendezésre kerülő

varga-bence.jpg

- IDEGENNYELVI FORDÍTÁSI VERSENYEN  angol nyelvből

  • Varga Bence 11. A -  2. helyezett
    Felkészítő: Horváthné Varga Orsolya
  • Ispán Róbert 10. A
    Felkészítő: Szabó Ferencné

 

- BIOLÓGIA VERSENYEN

  • Filkor Anna 8. B - 3. helyezettfilkor-anna.jpg
  • Ocsovai Eszter 8. B -  4. helyezett
  • Ádám Gréta 8. B - 5. helyezett
  • Bagó Fanni 8. B - 7. helyezett

Felkészítő: Vágvölgyi Péter

 

- HITTAN VERSENYEN

  • Harik Ferenc 7. B -  4. helyezett
  • Pintér Bálint 7. B - 4. helyezett
  • Sánta Dániel 4. A - 5. helyezett
  • Strehó Krisztián 4. A - 5. helyezett
  • Kelemen Fanni  6. A - 6. helyezett
  • Kuris Kitti  6. A - 6. helyezett

Felkészítő: Sántáné Udvardy Erika

 

XXV. Megyei Középiskolai rajzversenyen a regionális döntőbe jutott:

  • Kelecsényi Fanni 12. A - 3. helyezett
    Felkészítő: Bakos Ferenc

Kyú eredmények

Az elmúlt tanévben 42 tanuló eredményesen oldotta meg a Kyú versenyfeladatokat, akik közül 5-en két szinten is sikeresen teljesítettek. Az értékelési fokozatok a 10 Kyú-tól csökkenő sorrendben egyre nehezednek.

img_0572.jpg

Képgaléria

A Japánból érkező oklevelek átadásáról készült fotókon is jól látható a gyermekek öröme, jogos büszkesége.

Az elért eredményekhez gratulálunk!

Felkészítő tanítók

Az alábbi szinteket sikeresen teljesítő tanulók:

kep16.jpg

kep17.jpg