Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Eredmények

Országos versenyeredmények:

Országos Kémia Verseny döntője

Május 26-28-án, Egerben került megrendezésre a Magyar Természettudományi Társulat szervezésében a XXVIII. Kárpát-medencei Hevesy György kémia verseny, melynek döntőjén Horváth Emese 7. B osztályos tanuló 10. helyezettként végzett a 3 fordulós megmérettetésen.

201705_kemiaverseny-2..jpg

A 3 napos versenyre felkészítője Filkorné Gordos Mária tanárnő kísérte el, aki együtt izgult Emesével a szóbeli, írásbeli, valamint a laborgyakorlat feladatsorai előtt.

201705_kemiaverseny.jpg

Gratulálunk Emese kiemelkedő országos helyezéséhez, áldozatkész felkészüléséhez és ezúton is köszönjük a Tanárnő lelkiismeretes felkészítő munkáját.

Lenyűgöző OKTV eredmény

Negyvenen jutottak a legrangosabb, nagyobb diákok számára rendezett szellemi megmérettetés, az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) biológia döntőjébe. A verseny végeredményét a második fordulóban és a döntőben elért eredmények összesítése alapján kialakult sorrend adta. Biológiából Széles Lilla 11. évfolyamos tanulónk 26. helyezett lett az országos döntőbe jutottak közül. Felkészítője: Vágvölgyi Péter

Szívből gratulálunk az elért eredményhez!

Szorobánverseny

Budapesten került megrendezésre a XXII. Országos Szorobánverseny, amelyen a területi versenyről bejutott tanulóink a következő eredményeket érték el:

1.helyezettek:

  • Zsiros Bálint 1. A                  Felkészítő: Lukács Linda
  • Kanyó Blanka 6. B                 Felkészítő: Lénárt Lászlóné

4. helyezettek:

  • Privóczki Balázs 2. B             Felkészítő: Lukács Linda
  • Puszta Hanna 3. A                Felkészítő: Lendvai Mária Magdolna
  • Makovinyi Zoé 4. A                 Felkészítő: Ludányiné Bella Szilvia
  • Kiss Fruzsina 4. B
  • Szmolnik Lili 4. B
  • Horváth Emese 7. B               Felkészítőjük: Lénárt Lászlóné

5. helyezettek: 

  • Ocsovai Eszter 4. A
  • Csordás Róbert Bence 4. A    Felkészítőjük: Ludányiné Bella Szilvia
  • Pityi Zsanett 4. B
  • Pifka Réka 4. B                      Felkészítőjük: Lénárt Lászlóné

6. helyezettek:

  • Kovács Máté 1. A                    Felkészítő: Lukács Linda
  • Szoó Lilla 2. A                         Felkészítő: Szvetlik Réka
  • Kerényi Dániel Róbert 3. A       Felkészítő: Lendvai Mária Magdolna
  • Pothoroczki Luca 4. B               Felkészítő: Lénárt Lászlóné

7. helyezettek:

  • Bunder Zita 3. A                    Felkészítő: Lendvai Mária Magdolna
  • Tornyos Luca 3. B
  • Rigó Leila 4. A                       Felkészítőjük: Ludányiné Bella Szilvia
  • Ádám Panna 4. B                   Felkészítő: Lénárt Lászlóné

Sikeresen oldották meg a feladatsorokat:

  • Petrovecz Lilla 3. B
  • Erdélyi Noémi 3. B                Felkészítőjük: Ludányiné Bella Szilvia

 

MatekGuru Országosverseny

MatekGuru Csapatverseny Országos döntőjén, Nyíregyházán ügyesen szerepeltek az országos versenyen a következő csapatok:

  • 12. helyezés Újak csapata: 8. A: Bartus Péter, 8. B: Harik Ferenc Csanád, Pintér Bálint, Vizi Petra
    Felkészítőjük: Kiss Eszter
  • 13. helyezés Okoskák csapata: 7. A: Kelemen Fanni, Kuris Kitti, 7. B: Horváth Emese, Mócsány Martin
    Felkészítőjük: Ráczné Rankasz Zsuzsanna
  • 15. helyezés Jhoncena csapata: 5. A: Harik Zoltán, Oláh Enzó, Szabó Zsombor, 5. B: Papp Adrienn
    ​Felkészítőjük: Lantos Sándorné

Megyei versenyeredmények

Egyházmegyei rajzpályázat

A Dabas-Sári Szent János Katolikus Általános Iskola egyházmegyei rajzpályázatára, amelynek témája Szent László király és Boldog Batthyány-Strattmann László orvos életéből készítettek pályaműveket a következő tanulók, akik díjazásban részesültek:

2. helyezettek: Bárczi Panna Kinga 1. B, Pifka Réka 4. B

Különdíjasok: Baranyi Amira, Szmolnik Áron 2. B, Szabó Petra 3. B, Marcalek Ádám 4. A

Regionális rajzverseny

Május 26-án Ipolyságon Pueri Fabri Nemzetközi Regionális Rajzversenyen a következő eredményeket érték el tanulóink:

3. helyezett: Filkor Tamás 11. A
Különdíj: Szabó Balázs 8. B
Dicsérő oklevél: Tóth Fanni 6. B
Polgármesteri Nagydíj: Cseri Flórián 8. B              Felkészítőjük: Bakos Ferenc

Középiskolai lány labdarúgás

Fair Play Kupa megyei döntőjén

4. helyezettek:

  • 8. A: Gál Enikő
  • 9. A: Király Ágnes, Velenczei Lilla
  • 10. A: Csábi Bianka, Korponai Vivien, Sándor Vanda
  • 11. A: Kremper Zsófia, Percze Letícia

Megyei Kresz verseny

Salgótarjánban a Megyei Kresz és Kerékpáros versenyen

  • 2. helyezett: Antal András 5. A                      Felkészítő: Urbányi Tamás

GRUND Kupa:

Május 19-én Bárnán rendezték meg a IV. korcsoportos vándorkupát, melyen

1. helyezett csapat:

  • Lőrik Edvárd 6.A
  • Márton Norbert, Szerémi Dávid 7.A
  • Csuka Krisztián, Vincze Bálint 8.A
  • Rigó Patrik 8.B

Komplex művészeti verseny

Március 28-án Hollókőn került megrendezésre a Nógrád Megyei komplex művészeti verseny, melynek eredménye az alsó tagozaton:

  • megyei 1. helyezett: Marcalek Ádám 4. A            Felkészítő: Horváth Éva Ágnes

Móra Ferenc irodalom verseny

Április 7-én a Salgótarjáni Általános Iskolában a Nógrád megyei Móra Ferenc irodalom verseny döntőjén

  • megyei 1. helyezett: Marcalek Ádám 4. A              
  • megyei 6. helyezett: Molnár Fanni 4.A
  • megyei 12. helyezett: Csordás Róbert Bence 4.A         Felkészítőjük: Horváth Éva Ágnes

Móra Ferenc nyelvtan verseny

Április 11-én a Salgótarjáni Általános Iskolában a Nógrád megyei Móra Ferenc nyelvtan és helyesírási verseny döntőjén

  • megyei 1. helyezett: Szmolnik Lili 4. B                    Felkészítő: Zsiros Szilvia

Herman Ottó biológiaverseny

Április 8-án  Ipolytarnócon rendezték meg a Nógrád megyei Herman Ottó biológiaversenyt, ahol iskolánk 4 tanulója sikeresen oldotta meg a feladatsort és vett részt a terepgyakorlaton:

  • Bartus Péter (8. A), Bárány Gréta, Koleszár Csenge, Szabó Csenge (8. B)

Felkészítőjük: Vágvölgyi Péter

Öveges József  megyei fizikaverseny

  • megyei 4. helyezett: Visnyár Máté 8. A
  • megyei 6. helyezett: Bartus Péter 8. A
  • megyei 7. helyezett: Vincze Bálint 8. A
  • megyei 8. helyezett: Szabó Csenge 8. B     Felkészítőjük: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

Hatvani István matematikaverseny

Április 1-jén Balassagyarmaton a Szabó Lőrinc Általános Iskolában rendezték meg a Nógrád megyei Hatvani István matematikaversenyt, melyen a következő eredmények születtek:

  • megyei 2. helyezett: Kerényi Dániel Róbert 3. A      Felkészítő: Lendvai Mária Magdolna
  • megyei 3. helyezett: Horváth Emese 7. B               Felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna
  • megyei 5. helyezett: Szabó Zsombor 5. A               Felkészítő: Lantos Sándorné

A megyei döntőn eredményesen oldották meg a matematikai feladatokat:

  • Vitányi Luca 3. B, Pifka Réka 4. B, Harik Zoltán 5. A, Holecz Martin, Kuris Márk 6. A, Kanyó Blanka 6. B, Kiss Gréta 7. B, Harik Ferenc 8. B osztályos tanulók.

Peák István matematikaverseny

Március 28-án Balassagyarmaton került sor a középiskolások Nógrád megyei Peák István matematikaversenyének megrendezésére, melyen gimnazista diákjaink eredményesen teljesítettek:

  • megyei 6. helyezett: Verbói Máté 11. A                Felkészítő: Kiss Eszter
  • megyei 7. helyezett: Deák Zsolt Róbert 12. A        Felkészítő: Lantos Sándorné
  • megyei 8. helyezett: Bolgár János Bende 10. A      Felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

A megyei döntőn eredményesen oldották meg a matematikai feladatokat:

  • Deák Norbert 10. A, Petrovics János 12. A 

Varga Tamás matematikaverseny

  • megyei 2. helyezett: Horváth Emese 7. B               Felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

 

Egyházmegyei versenyek eredményei

nepdaleneklo-201704_2.jpg

Hozsanna és népdalverseny

bátonyterenyei II. János Pál Pápa Katolikus Iskolában, melyen 

  • 1. helyezett: Golyán Gréta 6. C 

Gratulálunk a kiemelkedően szép énekléséhez!

Műveltségi csapatverseny

Bátonyterenyén az egyházmegyei komplex vetélkedő csapatversenyén

  • 4. helyezettek: Bartus Babett, Czupkó Zoé, Kovács Anna,​ Répás Cintia 6. A                 Felkészítőjük: Sántáné Udvardy Erika

„Aranytoll” helyesírási verseny

Gödöllőn került megrendezésre az „Aranytoll” egyházmegyei helyesíró verseny, melyen a következő helyezéseket érték el tanulóink:

3. helyezettek:

  • Stayer Luca Sára 2. B            Felkészítő: Pifka Zsoltné
  • Ocsovai Eszter 4. A                 Felkészítő: Horváth Éva Ágnes
  • Kanyó Blanka 6. B                 Felkészítő: Somoskői Beáta

5. helyezettek:

  • Fábián Armand 1. A             Felkészítő: Kalmárné Lőrincz Viktória
  • Holecz Martin 6. A                 Felkészítő: Horváthné Varga Orsolya

6. helyezett:

  • Zsiros Bálint 1. A                 Felkészítő: Kalmárné Lőrincz Viktória

Hittanverseny Pécelen

  • 2. helyezettek: Hangel Lili, Szeles Gitta 7. B            Felkészítőjük: Sántáné Udvardy Erika
  • 3. helyezettek: Pifka Réka, Szmolnik Lili 4. B           Felkészítőjük: Sántáné Udvardy Erika
  • 4. helyezettek: Sümegi Gergő, Varga Levente5. B      Felkészítőjük: Adamik Zsolt

Pénzügyi verseny

K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő miskolci középdöntőjében a 3-4. osztályosok versenyén

  • 2. helyezettek: 4. A: Annus Alexander, Csordás Róbert Bence, Marcalek Ádám, Valkár Zétény

Felkészítőjük: Valkárné Kail Mónika

Sporteredmények

Labdarúgó Diákolimpia II. korcsoportos megyei döntőn III. helyezett csapat:

  • 2. B: Király Bende
  • 3. A: Balázs András, Horti Marcell, Lászlók Milán, Miklián Bendegúz, Szabó Levente
  • 4. A: Csordás Bence, Szerémi Roland
  • 4. B: Bárány Máté, Kreuch Robert, Somodi Levente
  • 5. A: Harik Zoltán

Tornaverseny:

Április 11-én Salgótarjánban a Madách Imre Gimnáziumban 19. alkalommal rendezték meg a Szertorna Emlékversenyt, ahol tornászaink a következő eredményeket érték el:

1. helyezett: Szita Bence 6. C
2. helyezett: Király Tamás 5. A        Felkészítőjük: Deák Lajos

Vastaps-Díjasok:

            Talaj: Stayer Luca 2. B, Kiss Fruzsina 4. B, Hangel Lili 7. B
            Gerenda-talaj-ugrás: Kiss Edina, Szita Alexandra 10. A
            Felkészítőjük: Deák Lajos 

Rajzversenyek eredményei

„Embertől emberig”

címmel a Karitasz által meghirdetett rajzpályázaton a következő alkotások kerültek díjazásra:

1-2. évfolyam:

  • 1. helyezett: Stayer Luca 2.B
  • 2. helyezett: Rigó Hanna 2.B
  • 3. helyezett: Károsi Dorka 2.A
  • Különdíjas: Géczy Enzó 2.A

3-4. évfolyam:

  • 1. helyezett: Kőmíves Ágnes 4.B
  • 2. helyezett: Kelecsényi Milán 4.B
  • 3. helyezettek: Bablena Borbála, Damkó Rebeka 3.B
  • Különdíjas: Pifka Réka 4.B

Felső tagozat:

  • Különdíjas: Vidéki Veronika 6.C

SZELFI KÉSZÍTŐK

Díjazottak:

  • Gazsi Vivien 9.A
  • Szenográdi Judit 9.A

„Száll az ének szájról szájra…” rajzversenyen

 a balassagyarmati Szabó Lőrinc Tagiskolában rendezett Hagyományőrző Napokon

  • 2. helyezett: Keresztes Lili 3. B                    Felkészítő: Vargáné Kovács Andrea
  • 3. helyezett: Majoros Bianka Villő 1. B          Felkészítő: Csókási Csabáné

Levelezős tanulmányi verseny

Teki-Totó országos anyanyelvi tanulmányi versenyen, amelyet a Graph-Art könyvkiadó hirdetett meg erre a tanévre:

  • 2. helyezett: Szeles Jázmin (3. A)                 Felkészítő: Mayer Istvánné

Matematika alapműveleti verseny

matek_-alapm_verseny_csopkep_2016-2017.jpg

matek_-alapm_verseny_2016-2017.jpg

Képeslapkészítő verseny eredménye

kepeslap1_201705.jpg

A múlt héten került sor az április hónapban 4. évfolyam tanulóinak meghirdetett angol nyelvi, húsvéti képeslapkészítő verseny díjazására. A közel 50 beérkezett munkából nehezen, de sikerült 15-öt kiválasztani, ami díjazásban részesült.

A díjazottak:

Csordás Róbert Bence, Kómár Zsófia, Marcalek Ádám, Veréb Zsófia, Bárány Máté, Danyik Donát, Erdélyi Lilla, Ferkó Mária, Kalmár Emese, Kanyó Pálma, Marton Virág, Potrohoczki Luca, Szmolnik Lili, Tarlósi Benedek, Zsíros Zsófia

kepeslap2_201705.jpg

Gratulálunk!

Idegen nyelvi munkaközösség

LITTERÁTUM - Angol Nyelvi Tesztverseny
iskolai fordulójából a megyei fordulóba jutottak a következő tanulók:

  • Harik Zoltán 5.a
  • Szabó Zsombor 5.a
  • Varga Eszter 5.a
  • Radics Panna 5.b
    Felkészítőjük: Bordáné Molnár Tímea
  • Holecz Martin 6.a
  • Károsi Gergő 6.a
  • Kuris Márk 6.a
    Felkészítőjük: Bordáné Molnár Tímea
  • Borik Bertalan 6.b
  • Kanyó Blanka 6.b
  • Kiss Annamária 6.b
    Felkészítőjük: Bablena Cecília
  • Grőb Máté 8.a
  • Józsa Dávid 8.a
  • Visnyár Máté 8.a
    Felkészítőjük: Bordáné Molnár Tímea
  • Csóri Rozália Katalin 8.b
  • Kiss Lili 8.b
  • Koleszár Csenge 8.b
  • Molnár Balázs 8.b
  • Szabó Csenge 8.b
    Felkészítőjük: Kiss Eszter

TITOK levelező verseny résztvevői:

  • Szabó Zsombor 5.a
  • Varga Eszter 5.a
  • Balázs Karina 5.b
  • Kozma Rebeka  5.b
  • Radics Panna 5.b
  • Sánta Dániel 5.a
  • Verbói Gabriella 5.b
  • Balás Gergő 6.a
  • Bartus Babett 6.a
  • Czupkó Zoé 6.a
  • Holecz Martin 6.a
  • Károsi Gergő 6.a
  • Répás Cintia 6.a
  • Rigó Réka 6.a
  • Kuris Márk 6.a

Felkészítőjük: Bordáné Molnár Tímea

Költészet napi vetélkedő

    Salgótarjánban, a Beszterce lakótelepen lévő általános iskolában rendezték meg immár sokadik alkalommal a költészet napja alkalmából elnevezett „Százlátó üveg…”című megyei versenyt.
    Iskolánkat két osztály tanulócsapata képviselte a rangos eseményen: a 4.a osztályból Ocsovai Eszter, Gácsi Bertold, Veréb Zsófia, kiket Horváth Éva tanító néni készített fel és 1. helyezést értek el, valamint a 4.b osztályból Szmolnik Lili, Ádám Panna és Pothoroczki Luca, akik felkészítő pedagógusa Zsiros Szilvia volt és a 2. helyezést érték el.

kolteszet_2017.jpg

     Büszkék vagyunk tanítványainkra, mert 17 tanulócsoportból érték el a két szép helyezést.
       Gratulálunk és további sikereket kívánunk!

kolteszet_eredmenyek_2017.png

XIX. Területi Szorobánverseny eredményei

I. helyezettek:

  • Zsiros Bálint 1. A
    Felkészítő: Lukács Linda
  • Kerényi Dániel Róbert 3. A
    Felkészítő: Lendvai Mária Magdolna
  • Kiss Fruzsina 4. B
  • Kanyó Blanka 6. B
  • Horváth Emese 7. B
    Felkészítőjük: Lénárt Lászlóné

II. helyezettek:

  • Kovács Máté 1. A
    Felkészítő: Lukács Linda
  • Puszta Hanna 3. A
    Felkészítő: Lendvai Mária Magdolna
  • Makovinyi Zoé 4. A
    Felkészítő: Ludányiné Bella Szilvia

III. helyezettek:

  • Privóczki Balázs 2. B
    Felkészítő: Lukács Linda
  • Tornyos Luca 3. B
  • Ocsovai Eszter 4. A
  • Csordás Róbert Bence 4. A
    Felkészítőjük: Ludányiné Bella Szilvia
  • Szmolnik Lili 4. B
    Felkészítő: Lénárt Lászlóné

Iskolánkból azok a tanulók is megmérettetnek az országos döntőben, akik 80% felett teljesítették a feladatok megoldásait:

  • 2. A: Szoó Lilla
  • 2. B: Várszögi Szófia
  • 3. A: Bunder Zita
  • 3. B: Erdélyi Noémi, Petrovecz Lilla
  • 4. A: Rigó Leila
  • 4. B: Ádám Panna, Pifka Réka, Pityi Zsanett, Pothoroczki Luca

Felkészítők: Szvetlik Réka, Lukács Linda, Lendvai Mária Magdolna, Ludányiné Bella Szilvia, Lénárt Lászlóné

Szívből gratulálunk az eredményekhez és jó felkészülést az országos megmérettetésre!

Megyei versenyek

Megyei földrajz verseny

2017. április 8-án rendezték meg a 7-8. évfolyamos diákok részére a XXV. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan versenyt Salgóbányán, ahol Nógrád megye legügyesebbjei mérték össze tudásukat. A házi verseny megírására 2017. január 26-án került sor, a két legjobb eredményt elért tanuló mehetett tovább a megyei fordulóra. A mi iskolánkat Koleszár Csenge és Vizi Petra 8. b. osztályos tanulóink képviselték a versenyen, melyre felkészítőjük Golyánné Juhász Edina tanárnő volt. A megnyitó után, először egy feladatlap kitöltésére került sor, majd egy terepgyakorlaton vettek részt.

Gratulálunk nekik a jó eredményhez!

Megyei kémia verseny

2017. március 25-én került sor a Nógrád megyei Hevesy György kémiaverseny megrendezésére a salgótarjáni Kodály Zoltán Tagiskolában. A 7. évfolyamon a megyéből 23 tanuló versenyzett, akik közül 3-an iskolánk tanulói: Horváth Emese, Kiss Gréta, Kormány Kinga. Nagy örömünkre Horváth Emese és Kiss Gréta dolgozatát felterjesztették az országos döntőbe, mert az első két helyezést Ők érték el:

  • 1. helyezett: Horváth Emese 7. B
     
  • 2. helyezett: Kiss Gréta 7. B                       Felkészítőjük: Filkorné Gordos Mária

Szívből gratulálunk mindhármuk eredményéhez!

Megyei rajzverseny

2017. március 21-én iskolánk adott helyet a Nógrád megyei általános iskolai rajzversenynek, melyen az 5-6. évfolyamosok kategóriájában 24, míg a 7-8. évfolyamon 26 versenyző alkotásai közül 3-an díjazottak lettek iskolánkból:

5-6. évfolyam:

  • 2. helyezett: Kovács Anna 6. A                 Felkészítő: Bakos Tamara

7-8. évfolyam:

  • 2. helyezett: Szabó Balázs 8. B                 
  • 3. helyezett: Barna Mónika 8. B               Felkészítőjük: Bakos Ferenc

Színvonalas alkotásaikhoz gratulálunk!

Megyei angol nyelvi verseny

2017. március 7-én volt Salgótarjánban a Nógrád megyei angol nyelvi verseny, amelyen iskolánk két tanulója a következő eredményeket érte el:

7. évfolyamon:

  • 5. helyezett: Horváth Emese 7. B            Felkészítő: Bablena Cecília

8. évfolyamon:

  • 5. helyezett: Molnár Balázs 8. B               Felkészítő: Kiss Eszter

Ezúton is gratulálunk az eredményükhöz!

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny

A nagy hagyományra visszatekintő Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulójára március elején került sor, nemrégiben pedig megérkeztek az eredmények.
      A versenyzők a tavaly megrendezett iskolai fordulók összesített pontszámai alapján juthattak be a döntőbe, és iskolánkat hat tanuló képviselte. Mindannyian sokat készültek  tanáraikkal, és ennek meg is lett az eredménye, hiszen igen jó helyezést értek el saját korcsoportjukban.
     Külön öröm számunkra, hogy Hódosi Zsófia Anna, 5. évfolyamos tanulónk megyei harmadik helyezett lett.
        A versenyzők: 
simonyi2017.jpg

  • Horváth Anna, 5. A (felkészítő tanára: Somoskői Beáta),
  • Hódosi Zsófia Anna, 5. B (felkészítő tanára: Adamik Zsolt),
  • Holecz Martin, 6. A (felkészítő tanára: Horváthné Varga Orsolya),
  • Kanyó Blanka, 6. B (felkészítő tanára: Somoskői Beáta),
  • Balázs Boglárka, 8. B (felkészítő tanára: Kissné Csépe Éva),
  • Kiss Lili, 8. B (felkészítő tanára: Kissné Csépe Éva).

     Eredményeikhez ezúton is gratulálunk!

Nagykátai szavalóverseny

2017. március 24-én a nagykátai Váci Mihály Katolikus Általános Iskolában szavalóversenyt rendeztek, amelyen a mi diákjaink is részt vettek. Az elhangzott költeményeknek a húsvét tematikájához kellett kapcsolódnia.
   A négy korcsoportban meghirdetett megmérettetésen öt felsős tanulónk képviselte intézményünket. Mindannyian mély tartalmú műveket adtak elő, s a közelgő ünnephez illő komolysággal és átéléssel szerepeltek.
     A versenyzők:

  • Harik Zoltán, 5. A (felkészítő tanára: Somoskői Beáta),
  • Balázs Dorka, 5. B (felkészítő tanára: Adamik Zsolt),
  • Bartus Veronika, 6. C (felkészítő tanára: Horváthné Varga Orsolya),
  • Maczák Anna, 6. C (felkészítő tanára: Horváthné Varga Orsolya),
  • Harik Ferenc, 8. B (felkészítő tanára: Kissné Csépe Éva).

    A mezőny igen erős volt, hiszen az egyházmegye iskolái képviseltették magukat. Ezért is külön öröm számunkra, hogy saját korcsoportjában Harik Zoltán első, Harik Ferenc pedig második helyezést ért el.

      Mindannyiuk szerepléséhez és eredményéhez gratulálunk!

NyelvÉsz tanulmányi verseny megyei fordulója

A Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia által meghirdetett nyelvtan verseny megyei fordulóján Balassagyarmaton a következő eredményeket érték el tanulóink:

  • III. helyezett: Puszta Hanna 3.a      Felkészítő: Mayer Istvánné
     
  • V. helyezett: Csordás Róbert Bence 4.a       Felkészítő: Horváth Éva                          

Dobd a kosárba megyei döntője

A Bárkányi "nagyobb" 3-4. osztályos csapata 2017. 03. 21-én ​Pásztón, a Dobd a kosárba program Add tovább játékának megyei döntőjén vett részt. A két palánkos kosárlabda előszobájának számító játékban a cél, hogy több átadást hajtson végre az egyik csapat a másiknál. Lényege, hogy labda nélkül​i mozgással kell úgy helyezkedni, hogy minden átadás célt érjen. Csapatunk egészen a döntőig menetelt, ahol a házigazdával találkozott. Szoros küzdelemben az előkelő második helyezést értük el. Nagy örömünkre az eddigi nagy riválist, a Gagarin Általános Iskola csapatát könnyedén utasítottuk a hátunk mögé. Előreláthatólag 2017. 04. 20-án egy meghívásos torna keretein belül látjuk vendégül a pásztói győztes csapatot, egy kétpalánkos kosárlabda tornán, ahol a hazai pályán visszavághatunk. Erre a tornára nagy szeretettel várjuk a szurkolókat, szülőket, hogy biztassák csapatunkat!

dobd-a-kosarba-2017.03.21._vjh.jpg

Iskolánk 1-2. osztályos tanulói 2016. 03. 16-án vettek részt a hazai rendezésű Dobd a kosárba program megyei döntőjének játékos váltóversenyén, ahol labdavezetésből, átadásokból és különböző labdás ügyességi feladatokból álló viadalon mérették meg magukat. Az első tornához képest két helyezést javítva a 4. helyet szerezték meg, helyenként biztató megmozdulásokat mutatva. Gratulálunk a csapatnak!

dobd-a-kosarba-2017.03._1024_4-3.jpg

OKTV eredmény iskolánkban

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny a középiskolák talán legmagasabb szintű szakmai megmérettetése hazánkban. Széles Lilla  - 11.a osztályos tanulónk - biológia tantárgyból bejutott az országos döntőbe! Óriási siker ez, mert az ország 40 legjobb dolgozata közül az Övé az egyik! Nagyon szorítunk Neki, hogy az április 8-án tartandó országos megmérettetés is jól sikerüljön. De bármi is az eredmény, már az eddigi teljesítménye alapján is csak azt mondhatjuk Neki: GRATULÁLUNK!

szeles-lilla-2017.jpg

hazi-versenyek-also-2017.03.png

A Nógrád Megyei Irodalom és Nyelvtan Verseny döntőjére április hónapban, Salgótarjánban kerül sor, ahol a helyezést elért tanulók képviselik iskolánkat.

dsc_4384_x12_r.jpg

Képgaléria

Iskolánkban minden évben megrendezzük a Törd a fejed! matematikaversenyt. A 2-4. évfolyamos tanulók számára meghirdetett versenyen logikai, gondolkodtató feladatot kell megoldaniuk a gyerekeknek. A 3. és a 4. osztályosok első és második helyezettjei képviselik iskolánkat a megyei Hatvani István matematika versenyen.

dsc_4381_x2_h2.jpg

Képgaléria

Zrínyi Ilona – Gordiusz Matematikaverseny:

  • megyei 3. helyezés:
  • Bolgár János Bende 10. A (felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna)
  • Deák Zsolt Róbert 12.A (felkészítő: Lantos Sándorné)

dsc_4447_v2_xh.jpg

  • megyei 4. helyezés: Balázs Boglárka (felkészítő: Kiss Eszter)
     
  • megyei 5. helyezés: Deák Norbert  (felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna)

Varga Tamás Matematikaverseny:

  • megyei 2. helyezés: Horváth Emese 7.B (felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna)

MatekGuru Csapatverseny:
Országos döntőbe jutó csapatok:

  • 5. osztály: Jhoncena csapat tagjai: Harik Zoltán, Oláh Enzó, Papp Adrienn, Szabó Zsombor
    ​(felkészítő: Lantos Sándorné)

     
  • 7. osztály: Okoskák csapat tagjai: Horváth Emese, Kelemen Fanni, Kuris Kitti, Mócsány Martin (felkészítő: Ráczné Rankasz Zsuzsanna)
     
  • 8.osztály: Újjak csapat tagjai: Bartus Péter, Harik Ferenc, Mizser Péter, Pintér Bálint
    (felkészítő: Kiss Eszter)

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóján több tanuló képviselte iskolánkat, ahol Balázs Boglárka 8.b osztályos tanuló 4. helyezést ért el. Felkészítő tanára Kiss Eszter.

Szívből gratulálunk!

zrinyi-2017_balazs-bogi_h.jpg

Tanulóink a „Szép Magyar Beszéd” versenyen

Január 23-án Balassagyarmaton rendezték meg az általános iskolai korosztályt érintő „Szép Magyar Beszéd” területi fordulóját. Iskolánkat négy tanuló képviselte.

Az 5-6. évfolyamosok megmérettetésében két tanuló is eredményesen szerepelt. Bartus Veronika megosztott második, míg Kanyó Blanka harmadik helyezett lett. A 7-8. évfolyamosok közül Valkár Csenge és Kolosi Kitti is ügyesen vette a szövegolvasási nehézségeket.

Gratulálunk az elért eredményekhez!

Sporteredmények

Országos Kenguru Kupa - kosárlabda

2017. január 22-én iskolánk tanulói a Salgó Basket színeiben versenyeztek Salgótarjánban, ahol az 1. helyezést érték el.

A csapat tagjai:

  • Balázs Márton, Danyik Donát, Berki Boglárka, Kiss Emma, Kuris Lara, Damkó Rebeka, Bódi Ferenc, Kómár Zsófia, Erdélyi Gyöngyvirág, Kiss Fruzsina, Makovinyi Zoé, Pityi Zsanett

2017. február 4-én a miskolci fordulón a 2. helyezést szerezték meg.

A tornán résztvevők:

  • Damkó Rebeka, Kiss Emma, Kómár Zsófia, Kuris Lara, Makovinyi Zoé, Szabó Virág, Balázs Márton, Bódi Ferenc, Danyik Donát, Kiss Fruzsina, Kelecsényi Milán, Tarlósi Benedek, Erdélyi Gyöngyvirág

A 2016/2017-es tanév I. félévének kitűnő tanulói 

Alsó tagozat:

1.A: Balázs Kinga, Darida Péter, Fábián Armand, Kovács Máté, Markó Noémi, Mészáros Lili, Pifka Lara, Tauner Bianka, Varga Máté, Vincze Gréta, Zsiros Bálint

1.B: Bárczi Panna Kinga, Bunder Janka, Deák Tibor Zsolt, Kiss Anna, Licskó Loretta, Majoros Bianka Villő, Szabó Alexandra, Szajkó Marcián, Végh Boglárka

2.A: Borda Hanna, Erdős Virág, Garamvölgyi Balázs, Károsi Dorka Hanna

2.B: Baranyi Amira, Danyik Dénes Gergő, Jászberényi Lilla, Kolosi Kinga, Ocsovai Martin Noel, Privóczki Balázs Zoltán, Stayer László Imre, Stayer Luca Sára, Varga Márk

3.A: Bunder Zita, Kerényi Dániel Róbert, Lászlók Milán, Puszta Hanna, Szeles Jázmin Veronika

3.B: Erdélyi Noémi, Petrovecz Lilla

4.A: Csordás Róbert Bence

4.B: Kiss Fruzsina, Pifka Réka, Szmolnik Lili, Zsiros Zsófia

Felső tagozat:

5.A: Komár Patrik Levente, Strehó Krisztián, Szabó Zsombor

6.A: Holecz Martin, Károsi Gergő, Rigó Réka

7.B: Horváth Emese, Kiss Gréta, Kormány Kinga, Valkár Csenge

8.B: Koleszár Csenge, Szabó Balázs, Szabó Csenge

Gimnázium:

9.A: Szenográdi Judit

10.A: Sándor Vanda Julianna

A 2016/2017-es tanév I. félévének jeles tanulói

Alsó tagozat:

1.A: Puruczki Ádám, Vincze Viktória

1.B: Balázs Zsombor, Krista Bence Zoltán, Marcalek Zsófia, Ocsovai Bálint, Rácz Norbert Zsolt, Rácz Roxána Nikoletta, Vincze Dávid, Zsiros Bálint

2.A: Deák-Torák Janka, Kabarcz Kristóf, Strehó Regina, Széles Gergely, Szerencsés Sára, Szoó Lilla, Vitányi Zsombor

2.B: Erdélyi Benedek, Gyetvai Zsombor, Mester Márton, Rácz Hanna Réka, Rigó Hanna, Szmolnik Áron, Várszögi Szófia, Vereczki Antónia, Vincze Anna

3.A: Borik Mária, Miklián Bendegúz Ádám

3.B: Bablena Borbála, Gyüre Panna, Keresztes Lili, Kovács Ákos, Szabó Petra, Tornyos Luca, Vitányi Luca

4.A: Annus Alexander, Gácsi Bertold, Makovinyi Zoé, Marcalek Ádám, Molnár Fanni, Ocsovai Eszter

4.B: Ádám Panna, Bárány Máté, Kalmár Emese, Kovács Tamás, Kreuch Robert, Pityi Zsanett, Pothoroczki Luca, Somodi Levente

Felső tagozat:

5.A: Harik Zoltán Örs, Jusztin Kristóf, Varga Eszter

5.B: Balázs Dorka, Hódosi Zsófia Anna, Németh Bence, Petró Jázmin, Radics Panna, Szoldatics Karolina

6.A: Csordás Balázs, Kuris Márk, Répás Cintia

6.B: Borik Bertalan, Farkas Barbara, Kanyó Blanka, Kiss Annamária Zsuzsanna, Nielsen Anett

6.C: Bartus Veronika, Bátyi Anna, Golyán Gréta, Szigeti Violetta, Szita Bence

7.B: Haizer Barbara Mária, Hangel Lili Villő

8.A: Bartus Péter

8.B: Balázs Boglárka, Harik Ferenc Csanád, Petrovecz Gitta

Gimnázium:

9.A: Velenczei Lilla

10.A: Komár Gabriella, Tóth Bernadett

11.A: Verbói Máté

12.A: Varga Bence Béla

Peák István középiskolások matematikaversenyének megyei döntőjébe jutott tanulók:

10. osztály: 

  • Bolgár János Bende
  • Deák Norbert
    (felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna)

11. osztály: 

  • Verbói Máté
    (felkészítő tanár: Kiss Eszter)

12. osztály:

  • Deák Zsolt Róbert
  • Petrovics János
    (felkészítő tanár: Lantos Sándorné)

Dugonics András matematikaverseny

  • 2. fordulóján kiemelkedő dolgozatot írt: Szabó Zsombor 5. A

Versmondó- és népdaléneklő verseny a Magyar Kultúra Napja alkalmából

A szécsényi művelődési központban XXVI. alkalommal megrendezett nemzetközi versenyen 26 tanuló képviselte iskolánkat. Elért eredményeik a következők:

versmondó versenyen a felső tagozatos korosztályban:

  • II. helyezett: Harik Zoltán 5. A            Felkészítő: Somoskői Beáta

A gimnazista korosztályban:

  • III. helyezett: Filkor Tamás 11. A         Felkészítő: Adamik Zsolt

népdaléneklő versenyen az alsó tagozatos korosztályban:

  • Különdíjat kapott: Erdélyi Lilla 4. B        Felkészítők: Lénárt Lászlóné, Bacskai Balázs

A felső tagozatos korosztályban:

  • Különdíjat kapott: Nielsen Anett 6. B     Felkészítő: Kiss Flóra

img_20170121_101420.jpg img_20170121_102320.jpg

Képgaléria

Diák Olimpia, Játékos sportverseny

Iskolánk alsó tagozatos tanulói a Szécsényben rendezett körzeti versenyen sikeresen szerepeltek és továbbjutottak a megyei döntőbe. A körzetek győztesei 10 versenyszámban mérték össze ügyességüket. A sportszerű, fegyelmezett versenyzés, a győzni akarás meghozta az eredményt; továbbjutottunk a területi döntőre, ahol 4 megye győztesei versenyeznek. Diákjaink hangos „Bárkányi”-s kiállítással ünnepeltek.

Versenyzésünket végig nézte Stayer László polgármester úr is, aki édességgel köszönte meg a nagyszerű eredményt.

Még több gyakorlással és hibáink kijavításával készülünk az újabb megmérettetésre.

Versenyen részt vevő diákok:

  • Babka Milán, Balázs András, Bárány, Máté, Damkó Rebeka Ludovika, Erdélyi Noémi, Grőb Hanna, Horti Marcell Noel, Kiss Fruzsina, Kreuch Robert, Lászlók Milán, Makovinyi Zoé, Miklián Bendegúz Ádám, Petró Jázmin, Petrovecz Lilla, Stayer Luca Sára, Szabó Virág, Szerémi Roland, Vincze Csaba

Kovács Mária
testnevelő tanár

Képeslapkészítő verseny eredménye

A múlt héten került sor a december hónapban 4. évfolyam tanulóinak meghirdetett angol nyelvi képeslapkészítő verseny díjazására. A közel 40 beérkezett munkából nehezen, de sikerült a zsűrinek  9-et kiválasztani, ami díjazásban részesült.

A díjazottak:

  • Csordás Bence, Kanyó Pálma, Kovács Tamás, Annus Alexander, Kreuch Robert, Balázs Márton, Ádám Panna, Bárány Máté, Ferkó Mária

img_4563h.jpg

Gratulálunk!

Idegen nyelvi munkaközösség

Széles Lilla OKTV eredménye

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen - közel ezer megírt dolgozat közül – azok a diákok juthattak a 2. fordulóba, akik legalább 131 pontot értek el.

Széles Lilla 11 évfolyamos tanuló biológiából elért eredménye 145 pont lett, amivel a versenybizottság által továbbjuttatott 130 diák közül a 47-54. helyen végzett, azaz a megírt 964 dolgozat közül 46 volt jobb, mint az Övé!

Eredményéhez gratulálunk és sok sikert a 2. fordulóhoz!

Szent Erzsébet rajzpályázat eredményei

A péceli Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda rajzpályázatot hirdetett Szent Erzsébet tiszteletére a Váci Egyházmegye katolikus iskolák alsó tagozatosai számára.

Iskolánkból az elküldött 51 alkotás közül az alábbi helyezéseket érték el tanulóink:

1. évfolyam:

  • 1. helyezett: Kovács János Noel 1. A
  • 2. helyezett: Vincze Gréta 1. A

2. évfolyam:

  • 1. helyezett: Kelecsényi Hanna 2. A
  • 2. helyezett: Szoó Lilla 2. A
  • 3. helyezett: Szerencsés Sára 2. A

3. évfolyam:

  • 1. helyezett: Erdélyi Noémi 3. B
  • 2. helyezett: Keresztes Lili 3. B
  • 3. helyezett: Vitányi Luca 3. B

4. évfolyam:

  • 1. helyezett: Zsiros Zsófia 4. B
  • 2. helyezett: Kreuch Robert 4. B
  • 3. helyezett: Bárány Máté 4. B

Sporteredmények

Az idei tanévben, kosárlabda sportágban iskolánk két korosztályban képviselteti magát a „Dobd a kosárba!” program keretein belül. Heti rendszerességgel vesznek részt edzéseken, ahol a sportág alapjain túl a bonyolultabb technikai elemek elsajátításával is foglalkozunk, illetve a taktikai elemek alapjait is tanulják a nagyobb korosztály kosarasai. A 3-4. osztályos kosarasok a Salgó Basket Kft. támogatásával versenyeznek az MKOSZ regionális (Heves-Nógrád-BAZ megye) Kenguru Bajnokságában, ahol szép eredményeket érnek el a havi rendszerességgel megrendezett fordulókon (a legutóbbi 4 csapatos tornán 2. helyezést értek el).

Az első „Dobd a kosárba!” program ügyességi versenyén a 2. osztályosokból álló csapatunk a tavalyi eredményekhez képest, egy helyet javítva a VI. helyen végzett a 2016.12.08-án megrendezett versenyen.

A 3-4. osztályosok „Add tovább!” versenyén, amit 2016.12.13-án tartottak, csapatunk (szoros végeredmények alapján) felállhatott a dobogó III. fokára. A mérkőzéseken látva nem kizárt, hogy a következő tornán akár az I. helyet is elhozhatják a gyerekek, ezzel kivívva az országos döntőn való részvételt.

A csapat tagjai:

  • 4. A: Berki Boglárka, Kiss Emma, Kómár Zsófia, Makovinyi Zoé
  • 4. B: Balázs Márton, Danyik Donát, Ferkó Mária, Kiss Fruzsina, Marton Virág, Tarlósi Benedek

dobdakosarba2016-4.jpg

Vers- és prózamondó verseny eredményei

     Közel ötven alsó tagozatos tanuló állt ki a zsűri elé a Páter Bárkányi János Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium szavaló- és mesemondó versenyén, mely november 22-én, illetve november 24-én került megrendezésre. Az esemény a versek, mesék, prózák előadása mellett a hagyományokról, népi humorról, emberségről, szeretetről, jóságról is szólt. A tanulók felkészülten, bátran álltak a hallgatóság elé és igyekeztek előadásmódjukkal a gyerekek világába kalauzolni tanulótársaikat, a szülőket és a pedagógusokat.

     A rövid bevezetőben iskolánk igazgató helyettes asszonya, Ludányiné Bella Szilvia üdvözölte a kis szereplőket, majd a verseny szellemiségéről és a tehetségről beszélt. Kifejezte köszönetét a lelkiismeretes felkészülésért, amelyben a szülők és a pedagógusok nyújtottak nagy segítséget.

     A zsűri tagjai között üdvözölhettünk alsó és felső tagozatos tanítókat, tanárokat, szülőket, óvodapedagógusokat és iskolánk vezetőit is.

     Külön kategóriában értékeltük az 1-2. és a 3-4. évfolyamos tanulókat. A zsűri több különdíjat is kiosztott, így alsó tagozaton a következő eredmények születtek:


versmondo-eredmenyei.png

dsc_a0219h2.jpg

mesemondo-eredmenyei.png

dsc_0696h.jpg

Köszönet illeti a felkészítésen kívül a verseny szervezőit, Vargáné Kovács Andrea és Horváth Éva tanító néniket, amiért gördülékenyen, színvonalasan és eredményesen sikerült mindkét eseményt lebonyolítani.

XXII. angol nyelvű prózamondó verseny

A Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium Gagarin Intézményegység idegen nyelvi munkaközössége 2016. november 24-én rendezte meg prózamondó versenyét a megye 7. és 8. osztályos tanulói részére.

Iskolánkat Koleszár Csenge 8. b osztályos tanuló képviselte, aki megtartotta tavalyi kimagasló eredményét, mert az idén is 1. helyezett lett.   Felkészítő tanára Kiss Eszter.

Gratulálunk a kitűnő eredményhez!

Katolikus Iskolák közti Dugonics András Matematika Versenyen

50 % feletti teljesítményt nyújtottak:

  • 4. osztály: Csordás Bence
  • 5. osztály: Harik Zoltán Őrs, Szabó Zsombor
  • 6. osztály: Holecz Martin. Kanyó Blanka
  • 7. osztály: Haizer Barbara, Horváth Emese, Kiss Gréta
  • 8. osztály: Balázs Boglárka, Bartus Péter, Kiss Lili, Visnyár Máté

A SZENT IMRE KERESZTÉNY ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS GIMNÁZIUM által szervezett 2016. évi Szent Imre Napok keretén belül megrendezésre kerülő versenyeken

VERSMONDÓ VERSENY IV. KORCSOPORTJÁBAN

  • 1. helyezett: Harik Ferenc 8. B
    Felkészítő: Kissné Csépe Éva

ÉNEKVERSENY III. KORCSOPORTJÁBAN

  • 1. helyezett: Golyán Gréta 6. C
    Felkészítő: Kissné Csépe Éva

Gratulálunk a fent nevezett versenyeken nyújtott kimagasló szereplésekhez!

IDEGENNYELVI FORDÍTÁSI VERSENYEN  angol nyelvből

Részt vettek a versenyen: Horváth Emese 7. B, Molnár Balázs 8. B, Bolgár János Bende 9. A, Ispán Róbert 11. A

HITTANVERSENYEN

Képviselték iskolánkat a versenyen: Farkas Barbara - Nielsen Anett 6. B, Gácsi Dorina - Kuris Kitti 7. A, Harik Ferenc - Pintér Bálint 8. B
Felkészítőjük: Sántáné Udvardy Erika

A Szép Magyar Beszéd iskolai fordulója

Október 18-án, kedden, intézményünk megrendezte a Szép Magyar Beszéd házi fordulóját az általános iskolai tanulók számára. A részt vevő diákok két korosztályban – 5-6., illetve 7-8. – mérhették össze tudásukat.

dsc_9577v1h.jpg

Képgaléria

A versenyzők mind ügyesen szerepeltek, és értő, érzékletes olvasásukkal a magyar nyelv hangzó szépségét is bemutatták.

Az első és a második helyezettek képviselik majd iskolánkat a megyei fordulón.

A verseny helyezettjei:

szmbszd201610.png

Gratulálunk az elért helyezésekhez!

A 2015/2016. tanév végén:

Kitűnő tanulók:

1.A: Borda Hanna, Deák-Torák Janka, Erdős Virág, Garamvölgyi Balázs, Károsi Dorka, Kiss Anna, Széles Gergely, Szerencsés  Sára, Szoó Lilla

1.B: Baranyi Amira, Danyik Dénes Gergő, Kolosi Kinga, Privóczki Balázs Zoltán, Rácz Hanna Réka, Stayer László Imre, Stayer Luca Sára, Szmolnik Áron, Várszögi Szófia

2.A: Bunder Zita, Kerényi Dániel Róbert, Lászlók Milán, Puszta Hanna, Szabó Levente, Szeles Jázmin Veronika

2.B: Bablena  Borbála, Erdélyi Noémi, Gyüre Panna, Keresztes Lili, Petrovecz Lilla, Tornyos Luca, Vitányi Luca

3.A: Annus Alexander, Csordás Róbert Bence, Gácsi Bertold, Makovinyi Zoé, Marcalek Ádám, Molnár Fanni, Ocsovai Eszter

3.B: Bárány Máté, Kiss Fruzsina, Kreuch Robert, Pifka Réka, Pityi Zsanett, Pothoroczki Luca, Szmolnik Lili, Zsiros Zsófia

4.A: Harik Zoltán Örs, Horváth Anna, Király Tamás, Komár Patrik Levente, Sánta Dániel, Strehó Krisztián, Varga Eszter, Virág Lilien

4.B: Balázs Dorka, Papp Adrienn, Petró Jázmin, Radics Panna, Szoldatics Karolina

5.A: Holecz Martin, Károsi Gergő

5.B: Kanyó Blanka

5.C: Bartus Veronika, Szigeti Violetta

6.A: Filkor Mira Bojána, Kanyó Zakariás, Kelemen Fanni Anna

6.B: Haizer Barbara Mária, Horváth Emese, Kiss Gréta, Kormány Kinga, Percze Elizabet, Valkár Csenge

7.B: Petrovecz Gitta, Szabó Balázs, Szabó Csenge

8.B: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Baranyi Hanna Karina, Szenográdi Judit, Velenczei Lilla

10.A: Verbói Máté

12.A: Balázs Eszter, Cserven Vivien, Haizer Gréta

13.B: Barna Dóra, Lénárt Anna

Jeles tanulók:

1.A: Kabarcz Kristóf, Kelecsényi Hanna Luca, Kelecsényi Kitti, Strehó Regina

1.B: Erdélyi Benedek, Jászberényi Lilla, Mester Márton, Rigó Hanna, Varga Márk, Vereczki Antónia, Vincze Anna, Vizoviczki Lili

2.A: Borik Mária, Miklián Bendegúz Ádám, Stoff Henrik, Szőke Bende, Méhes Barbara,

2.B: Dobiásik Noémi, Fülöp Kincső, Jandala Zsombor Milán, Kovács Ákos, Németh Bálint, Szabó Petra, Vincze Csaba, Vízi Eszter Enikő

3.A: Rigó Leila, Szabó Virág, Veréb Zsófia

3.B: Ádám Panna , Kalmár Emese

4.A: Damkó Patrik Bendegúz, Erdélyi Gyöngyvirág, Lászlók Kornél, Simon Violetta Virág, Tőzsér Áron, Varga Balázs

4.B: Balázs Kitti, Barkó Noémi, Hódosi Zsófia Anna, Németh Bence, Oláh Petra, Sümegi Gergő, Szabó Levente, Szeles Máté Krisztián, Varga Levente

5.A: Bartus Babett, Kuris Márk, Répás Cintia, Rigó Réka

5.B: Farkas Barbara, Nielsen Anett, Percze Laura

5.C: Szita Bence, Vidéki Veronika Mária

6.B: Hangel Lili Villő

7.A: Bartus Péter

7.B: Balázs Boglárka, Harik Ferenc  Csanád, Kiss Lili

8.A: Czupkó Luca

8.B: Filkor Anna, Zsidai Kitti Szamóca

9.A: Kiss Mária Krisztina, Komár Gabriella, Sándor Vanda Julianna, Szita Alexandra, Tóth Bernadett

10.A: Ispán Róbert, Széles Lilla

11.A: Varga Bence Béla

12.A: Mészáros Gergely, Szabó Kitti, Uhrin Beatrix, Vitek Imola

13.B: Kelecsényi Kriszta, Szép Vera

A 2015/2016-os tanévben Nevelőtestületi dicséretben részesülő tanulók

1.B: Privóczki Balázs Zoltán, Stayer Luca Sára

2.A: Bunder Zita, Kerényi Dániel Róbert, Puszta Hanna, Szeles Jázmin Veronika

2.B: Damkó Rebeka Ludovika, Erdélyi Noémi, Gyüre Panna, Petrovecz Lilla, Szabó Petra, Tornyos Luca, Vitányi Luca, Vízi Eszter Enikő

3.A: Csordás Róbert Bence, Ocsovai Eszter

3.B: Kiss Fruzsina, Pifka Réka, Szmolnik Lili

4.A: Erdélyi Gyöngyvirág, Harik Zoltán Örs, Horváth Anna, Komár Patrik Levente, Sánta Dániel, Strehó Krisztián, Varga Balázs

4.B: Hódosi Zsófia Anna, Papp Adrienn

5.A: Csordás Balázs, Répás Cintia

5.B: Kanyó Blanka, Farkas Barbara

5.C: Golyán Gréta

6.B: Horváth Emese, Kiss Gréta, Valkár Csenge

10.A: Verbói Máté

12.A: Cserven Vivien

13.B: Lénárt Anna

Reál vetélkedő végeredménye

real-vetelkedo-vegeredmenye-2016.png

Természettudományi munkaközösség

Rajzversenyek

24. Pueri Fabri Nemzetközi Regionális Rajzverseny

Általános iskolai kategória

  • I. korcsoport      1. helyezett: Tőzsér Balázs 4. A
  • II. korcsoport     1. helyezett: Rigó Bálint 5. B
  • III. korcsoport    1. helyezett: Tőzsér Veronika 8. B

Középiskolai Rajzverseny Regionális Döntő (Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén)

  • Különdíj: Kelecsényi Fanni 12. A

Művészet  iskolai kategóriában

  • 1. helyezett: Szabó Balázs 7. B
  • 2. helyezett: Takács Róbert 9. A
  • 3. helyezett: Cseri Flórián 7. B

Felkészítőjük: Bakos Ferenc

Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság rajzversenyének döntőjén

p1020826.jpgTűzről pattant” megyei pályázaton

 

  • 2. helyezett: Csordás Bence 3. A 

     

Felkészítő: Horváth Éva Ágnes

Az ORFK által meghirdetett „Biztonságos közlekedés gyermekszemmel” rajzverseny

wp_20160604_025.jpg

országos döntőjén
 

  • 6. helyezett: Varga Balázs 4. A 
     

Felkészítő: Zsiros Szilvia

A megyei Rendőrkapitányság által hirdetett „Játszva látszódj!” rajzpályázaton

  • 3. helyezett: 3. B osztály

dsc_5307-.jpg

Képgaléria

Felkészítőjük: Csókási Csabáné

A Katolikus Pedagógiai Szervezési és Továbbképzési Intézet által szervezett pályázat

A Szent Márton-év alkalmából kiírt képzőművészeti pályázaton az alsó tagozatos tanulóink közül 33 gyermek készített alkotást, melyek közül két tanuló rajza különdíjban részesül.

Különdíj:      

  • Gyüre Panna 2. B                  Felkészítő: Vargáné Kovács Andrea
  • Sánta Dániel 4. A                   Felkészítő: Zsiros Szilvia

A Szent János Katolikus Általános Iskola által rendezett Egyházmegyei – Határon túli – Kistérségi – és Városi rajzversenyen helyezést elért tanulók névsora

1.B: 

  • 1. helyezett: Stayer Luca Sára
  • 2. helyezett: Baranyi Amira
  • 3. helyezett: Stayer László
  • Különdíj: Varga Márkdsc_3090-.jpg

Felkészítőjük: Pifka Zsoltné

2.B:

  • 2. helyezett: Vitányi Luca
  • 3. helyezett: Vízi Eszter

Felkészítőjük: Vargáné Kovács Andrea         

3.A:

  • 2. helyezett: Kómár Zsófia
  • 3. helyezett: Rigó Leila
  • Különdíj: Szita Blanka

Felkészítőjük: Horváth Éva Ágnes

​3.B: 

  • Különdíj: Pifka Réka

4.B:

  • 2. helyezett: Valyó Klarissza

Felkészítőjük: Csókási Csabáné

Területi hittanverseny

Az érsekvadkerti és szécsényi esperesi kerület által hirdetett 4 fordulós levelezős versenyen 12 tanuló vett részt, amelynek a témája „Az irgalmasság éve Szent Márton személye” volt.

Helyezettek:

  • 1. helyezettek:  Csordás Balázs 5.A
                         Kelemen Fanni 6. A
  • 3. helyezett:     Farkas Barbara 5. B

Felkészítőjük: Sántáné Udvardy Erika

Levelezős versenyek eredményei

TEKI-TOTÓ országos matematika versenyen ezüst fokozatot értek el:

  • Puszta Hanna 2. A
  • Kerényi Dániel Róbert 2. A        Felkészítőjük: Czaga Ferencné

TUDÁSBAJNOKSÁG többfordulós levelezős nyelvtan verseny megyei döntőjébe bejutott tanulók:

  • Marcalek Ádám  3. A
  • Csordás Róbert Bence 3.A        Felkészítőjük: Horváth Éva Ágnes

TUDÁSBAJNOKSÁG megyei döntőjén történelemből

2. helyezést ért el:

  • Bándi Hunor 6. B       Felkészítő: Kiss Zoltán

„IDŐUTAZÓ” ötfordulós országos történelmi levelezős versenyen kitartó munkájával és kiemelkedő teljesítményével  kiváló végeredménnyel zárt:

  • Bándi Hunor 6. B       Felkészítő: Kiss Zoltán

Gratulálunk az elért eredményekhez!

Matematika alapműveleti verseny

Lezárult az alsó tagozatos matematika alapműveleti verseny. Az iskolai verseny 2 fordulóból állt, melynek 1. fordulóját ősszel, a 2-at tavasszal írták meg a tanulók. A végeredmény a következőképpen alakult:

3. évolyam:

  • 1. helyezett: Pifka Réka
  • 2. helyezett: Csordás Róbert Bence
  • 3. helyezett: Kreuch Robert

4. évfolyam:

  • 1. helyezett: Komár Patrik Levente
  • 2. helyezett: Szoldatics Karolina
  • 3. helyezett: Strehó Krisztián

dsc_2344h.jpg

Képgaléria

Nógrád Megyei komplex művészeti verseny

Kazáron rendezett versenyen elért eredmények:

  • 4. helyezett: Makovinyi  Zoé 3. A
  • 6. helyezett: Csordás Róbert Bence 3. A
  • 7. helyezett: Ocsovai Eszter 3. A

Felkészítő: Horváth Éva Ágnes

  • 10. helyezett: Jónás Gergő Keve 4. B

Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

Országos Szorobánverseny eredményei:

4. helyezettek:

  • Bunder Zita 2. A                              
  • Kerényi Dániel 2. A                        
  • Puszta Hanna 2. A                       Felkészítőjük: Czaga Ferencné
  • Kanyó Blanka 5. B                          
  • Horváth Emese 6. B                     ​Felkészítőjük: Lénárt Lászlóné

5. helyezettek:

  • Vitányi Luca 2. B              
  • Makovinyi Zoé 3. A                       
  • Rigó Leila 3. A                              Felkészítőjük: Ludányiné Bella Szilvia
  • Kiss Fruzsina 3. B                            
  • Ádám Gréta 8. B                             
  • Balázs Krisztina 8. B                    Felkészítőjük: Lénárt Lászlóné

6. helyezettek:

  • Privóczki Balázs 1. B                          Felkészítő: Lukács Linda
  • Csordás Róbert Bence 3. A           Felkészítő: Ludányiné Bella Szilvia

7. helyezettek:

  • Szabó Petra 2. B                             
  • Tornyos Luca 2. B                     Felkészítőjük: Ludányiné Bella Szilvia
  • Pityi Zsanett 3. B                       Felkészítő: Lénárt Lászlóné

Sikeresen oldották meg a feladatsorokat:

  • Erdélyi Noémi 2. B                         
  • Petrovecz Lilla 2. B                         Felkészítőjük: Ludányiné Bella Szilvia
  • Szmolnik Lili 3. B                             
  • Borik Bertalan 5. B                         Felkészítőjük: Lénárt Lászlóné
  • Lászlók Milán 2. A                           Felkészítő: Czaga Ferencné

Hozsanna és népdalverseny

 a bátonyterenyei II. János Pál Pápa Katolikus Iskolában, melyen

  • 1. helyezett: Golyán Gréta  5. C

Képgaléria

Gratulálunk a kiemelkedően szép énekléséhez!

Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntő

A Nógrád Megyei Rendőrkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága által szervezett Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntőjén Salgótarjánban:

  • 2. helyezett: Szita Bence 5. C
  • 3. helyezett: Antal András 4. A

Megyei versenyeredmények

Tankerületi „Helyesen magyarul!” helyesírási versenyen

  • 1. helyezett: Szmolnik Lili 3. B             Felkészítő: Csókási Csabáné
  • 2. helyezett: Szeles Jázmin 2. A           Felkészítő: Mayer Istvánné
  • 3. helyezett: Ocsovai Eszter 3. A          Felkészítő: Horváth Éva Ágnes

Móra Ferenc Megyei nyelvtan és helyesírási verseny
megyei döntőjén eredményesen szerepeltek alábbi tanulóink:

  • Horváth Anna 4. A         Felkészítő: Zsiros Szilvia
  • Strehó Krisztián 4. A      Felkészítő: Zsiros Szilvia
  • Hódosi Zsófia 4. B          Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

Fotó

Móra Ferenc Nógrád megyei irodalmi versenyen
jó eredménnyel zártak alsós tanulóink:

  • Hódosi Zsófia 4. B          Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett
  • Tőzsér Balázs 4. A          Felkészítő: Zsiros Szilvia
  • Petró Jázmin 4. B            Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

Fotó

„Százlátó üveg …” költészetnapi vetélkedőn a csapatok közül

  • 4. helyezett: Oláh Petra, Papp Adrienn, Szoldatics Karolina (4. B osztályos tanulók)
    Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett
  • 5. helyezett: Szabó Levente, Szeles Máté, Varga Levente (4. B osztályos tanulók)
    Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

Képgaléria

Egyházmegyei versenyeken elért eredményeink:

Nagykáta – Váci Mihály Katolikus Általános Iskola által rendezett szavalóversenyen:

2. évfolyam:

  • 1. helyezett: Gyüre Panna 2. B          Felkésztő: Vargáné Kovács Andrea
  • 2. helyezett: Bunder Zita 2. A           Felkésztő: Mayer Istvánné
  • 3. helyezett: Szeles Jázmin 2. A        Felkésztő: Mayer Istvánné

4. évfolyam:

  • 3. helyezett: Harik Zoltán 4. A          Felkésztő: Zsiros Szilvia

Fotó

Bátonyterenye – II. János Pál Pápa Katolikus Általános Iskolában szervezett mesemondó versenyen:

  • 2. helyezett: Csordás Bence 3. A      Felkésztő: Horváth Éva Ágnes

Hittanverseny eredmények:

A váci katolikus iskolák megyei hittanversenyén, Pécelen iskolánkból 6 tanuló vett részt a Szent Márton év és az „Irgalmasság éve” Egyházmegyei versenyen.

A két fős csapatok eredményei:

3. helyezettek:

  • 4. A: Horváth Anna, Erdélyi Gyöngyvirág

Ügyesen szerepeltek még:

  • 5. A: Csordás Balázs, Tóth Andor
  • 7. B: Harik Ferenc, Pintér Bálint

Felkészítők: Sántáné Udvardy Erika, Ludányiné Bella Szilvia

Sporteredmények

A Vollé Röpsuli Program budapesti versenyén mini kategóriában 2 csapat indult iskolánkból, mely csapatok a II. helyezést érték el a röplabdatornán.

A csapat tagjai:

  • Percze Laura 5. B                    Filkor Míra 6. A
  • Kiss Gréta 6. B                         Gácsi Dorina 6. A
  • Valkár Csenge 6.B                   Kuris Kitti 6. A
  • Ádám Réka 7. A                       Mákos Veronika 6. A

Gyermek kategóriában III. helyen végeztek a következő csapattagok:

  • Kolosi Kitti 7. A
  • Krenács Donatella 7. A
  • Petrovecz Gitta 7. B
  • Ádám Gréta 8. B
  • Filkor Annna 8. B
  • Kozma Fanni 8. B
  • Velenczei Lilla 8. B

Gratulálunk a csapatoknak!

Matematika versenyek eredményei:

MatekGuru Csapatverseny Országos döntőjén, Nyíregyházán

7. helyezést értek el:

  • 8. B: Törpillák és törpapa csapat tagjai: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Szenográdi Judit, Vízi Áron
    Felkészítő tanár: Lantos Sándorné

8. helyezést értek el:

  • 7.B: Fantasztikus négyes B csapat tagjai: Balázs Boglárka, Harik Ferenc, Szabó Csenge, Vízí Petra
    Felkészítő tanár: Kiss Eszter

Ügyesen szerepeltek az országos versenyen a következő csapatok

  • 5.A: Okos négyes csapat tagjai: Holecz Martin, Károsi Gergő, Kuris Márk, Répás Cintia
    felkészítő tanár: Sándor Éva

     
  • 5.B: Matekguruk csapat tagjai: Berki Benjamin, Farkas Barbara, Kanyó Blanka, Percze Laura
    felkészítő tanár: Sándor Éva

Gratulálunk a résztvevőknek!

Hatvani István Nógrád megyei matematikaverseny megyei döntőjének eredménye:

6.osztály:

  • megyei 3. helyezés: Horváth Emese
    Felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

Peák István Nógrád megyei matematikaverseny megyei döntőjének eredményei:

9.osztály:

  • megyei 4. helyezés: Bolgár János Bende
    Felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

10. osztály:

  • megyei 7. helyezés: Verbói Máté
    Felkészítő tanár: Kiss Eszter

     
  • megyei 8. helyezés: Széles Lilla
    Felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

11. osztály:

  • megyei 7. helyezés: Deák Zsolt Róbert
    Felkészítő tanár: Lantos Sándorné

12. osztály:

  • megyei 8. helyezés: Koch-Gömöri Richárd
    Felkészítő tanár: Lantos Sándorné

Helyesírási verseny megyei fordulója

A Simonyi Zsigmond Kárpát­-medencei helyesírási verseny megyei fordulójának eredménye:

  • 3. helyezett: Kanyó Blanka 5. B
    Felkészítő: Somoskői Beáta
  • 8. helyezett: Holecz Martin 5. A
    Felkészítő: Horváthné Varga Orsolya
  • 10. helyezett: Kiss Gréta 6. B
  • 11. helyezett: Filkor Míra 6. A
    Felkészítő: Kissné Csépe Éva
  • 17. helyezett: Csizmadia Róbert 8. B
    Felkészítő: Somoskői Beáta

Költészet Napja - Irodalmi vetélkedő

Alsó tagozat 3-4. évfolyam – csapatverseny 2016. április 7.

  • I. helyezett 4.B: Szeles Máté, Varga Levente, Szabó Levente

Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

  • II. helyezett 3.A: Kiss Emma, Rigó Leila, Szabó Virág

Felkészítő: Horváth Éva Ágnes

  • III. helyezett 4.B: Papp Adrienn, Szoldatics Karolina, Oláh Petra

Felkészítő: Gécziné Ludányi Bernadett

XVIII. Területi Szorobánverseny eredményei

I. helyezettek:

  • Privóczki Balázs 1. B
    Felkészítő: Lukács Linda
     
  • Kerényi Dániel 2. A
    Felkészítő: Czaga Ferencné

     
  • Kanyó Blanka 5. B
  • Horváth Emese 6. B
  • Ádám Gréta 8. B
    Felkészítő: Lénárt Lászlóné

II. helyezettek:

  • Puszta Hanna 2. A
  • Bunder Zita 2. A
    Felkészítő: Czaga Ferencné

     
  • Vitányi Luca 2. B
  • Erdélyi Noémi 2. B
    Felkészítő: Ludányiné Bella Szilvia
     
  • Balázs Krisztina 8. B
  • Borik Bertalan 5. B
    Felkészítő: Lénárt Lászlóné

III. helyezettek:

  • Szabó Petra 2. B
  • Tornyos Luca 2. B
    Felkészítő: Ludányiné Bella Szilvia

Iskolánkból azok a tanulók is megmérettetnek az országos döntőben, akik 80% felett teljesítették a feladatok megoldásait:

  • 2. A: Lászlók Milán
  • 2. B: Petrovecz Lilla
  • 3. A: Makovinyi Zoé, Rigó Leila, Csordás Róbert Bence
  • 3. B: Kiss Fruzsina, Pityi Zsanett, Szmolnik Lili

Felkészítők: Czaga Ferencné, Lénárt Lászlóné, Ludányiné Bella Szilvia

Mezei futóverseny eredménye

A futóverseny körzeti döntőjén I. helyezést elért csapat tagjai a következők:

  • Balázs András 2. A
  • Damkó Rebeka 2. B
  • Kuris Lara 3. A
  • Szabó Virág 3. A
  • Szerémi Roland 3. A
  • Damkó Patrik Bendegúz 4. A
  • Király Tamás 4. A
  • Papp Adrienn 4. B
  • Kuris Márk 5. A
  • Lőrik Edvárd 5. A
  • Kanyó Blanka 5. B
  • Percze Laura 5. B
  • Csuka Krisztián 7. A
  • Balázs Boglárka 7. B
  • Balázs Simon 8. B
  • Ocsovai Eszter 8. B

Gordiusz Matematika Tesztverseny megyei fordulójának eredményei:

9. évfolyam:

  • 2. helyezés: Bolgár János Bende
  • 9. helyezés: Deák Norbert

felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

10. évfolyam:

  • 2. helyezés: Szoldatics Dávid Károly
  • 4. helyezés: Széles Lilla

felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna

11. évfolyam:

  • 2. helyezés: Deák Zsolt Róbert

felkészítő tanár: Lantos Sándorné

12. évfolyam:

  • 3. helyezés: Széles Péter
  • 7. helyezés: Sarankó Bence                                                      

felkészítő tanár: Lantos Sándorné
 
Csapatversenyben mindhárom csapatunk 2. helyezést ért el:

  • 9. évfolyam: Bolgár János Bende, Deák Norbert, Végh Ádám
    felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna 
     
  • 10. évfolyam: Szoldatics Dávid Károly, Széles Lilla, Újvári Alexandra
    felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna, Kiss Eszter

     
  • 12. évfolyam: Barna Dóra, Sarankó Bence, Széles Péter
    felkészítő tanár: Lantos Sándorné

Szép Magyar Beszéd Verseny

Nógrád megyei fordulójának eredménye

  • 8. helyezett: Kiss Luca Sára 13.B
  • 11. helyezett: Hódosi Éva 11. A

Felkészítő tanár: Adamik Zsolt

Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia

nyelvész versenyének megyei fordulóján

  • 5. helyezést ért el Szeles Jázmin Veronika 2. A

Felkészítő tanár: Mayer Istvánné

Mézescsupor rajzpályázat az alsó tagozaton

Az Ipolymenti Méhésztalálkozó alkalmából Balassagyarmaton a Mikszáth Kálmán Művelődési Központban kiállított alkotások közül:

  • Különdíjban részesült: Kiss Emma 3. A

Felkészítő tanár: Horváth Éva Ágnes

„Légy ügyes pénzügyes” vetélkedő

Az elért helyezések:

Alsós kategória:

  • 1. helyezés: Kócik: Harik Zoltán, Király Tamás, Lászlók Kornél, Kómár Levente, Strehó Krisztián 
     
  • 2. helyezés: Pénzverők: Annus Alexander, Csordás Bence, Gácsi Bertold, Marczalek Ádám, Valkár Zétény
     
  • 3. helyezés: Dollárok: Damkó Bendegúz, Radics Panna, Sümegi Gergő, Tőzsér Balázs
     
  • 4. helyezés: 5 dollár: Kanyó Pálma, Pifka Réka, Szmolnik Lili, Zsíros Zsófia
     
  • 5. helyezés: Bankegerek: Józsa Sebestyén, Ocsovai Eszter, Repcsák László

Felsős kategória:

  • 1. helyezés: Bank(ok)osok: Gyenes Zsófia, Horváth Emese, Kiss Gréta, Szeles Gitta, Valkár Csenge
     
  • 2. helyezés: Arany Ászok: Bagó Fanni, Harik Ferenc, Petrovecz Gitta, Pintér Bálint, Szabó Csenge

Húsvéti idegen nyelvi vetélkedő

  • I. helyezés: 9.A: Komár Gabriella, Petrovics Anna, Tóth Bernadett
     
  • II. helyezés: 9.A: Bolgár Bende, Kovács Bence, Valkár Csanád
     
  • III. helyezés: 10.A: Szoldatics Dávid, Szoldatics Milán, Verbói Máté

Szabó Ferencné
idegen nyelvi munkaközösség-vezető

Versenyeredmények

Varga Tamás megyei matematikaverseny:

  • I. helyezés: Balázs Krisztina 8. b
    (felkészítő tanár: Lantos Sándorné)

Matekguru Kárpát-medencei Matematika Csapatverseny:

Döntőbe jutott csapatok:

5. osztály:

  • Okos négyes csapat tagjai: Holecz Martin, Károsi Gergő, Kuris Márk, Répás Cintia
    (felkészítő tanár: Sándor Éva)
  • Matekguruk csapat tagjai: Berki Benjamin, Farkas Barbara, Kanyó Blanka, Percze Laura
    (felkészítő tanár: Sándor Éva)

7. osztály:

  • Fantasztikus négyes B csapat tagjai: Balázs Boglárka, Harik Ferenc, Szabó Csenge, Vízí Petra
    (felkészítő tanár: Kiss Eszter)

8. osztály:

  • Törpillák és törpapa csapat tagjai: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Szenográdi Judit, Vízi Áron
    (felkészítő tanár: Lantos Sándorné)

Peák István Nógrád megyei matematikaverseny megyei döntőjébe jutott tanulók:

9.osztály: 

  • Bolgár János Bende
    (felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna)

10. osztály: 

  • Széles Lilla
    (felkészítő tanár: Ráczné Rankasz Zsuzsanna)
  • Verbói Máté
    (felkészítő tanár: Kiss Eszter)

11. osztály:

  • Deák Zsolt Róbert
    (felkészítő tanár: Lantos Sándorné)

12. osztály:

  • Balázs Eszter, Koch-Gömöri Richárd és Tóth Zoltán
    (felkészítő tanár: Lantos Sándorné)

Sikerek az alsó tagozaton

Móra Ferenc Nógrád Megyei Nyelvtan és Helyesírási Verseny – iskolai forduló

  • I. helyezett: Horváth Anna 4.a
  • II. helyezett: Strehó Krisztián 4.a
  • III. helyezett: Hódosi Zsófia 4.b

Móra Ferenc Nógrád Megyei Magyar Irodalmi Verseny

  • I. helyezett: Hódosi Zsófia 4.b
  • II. helyezett: Petró Jázmin 4.b
  • III. helyezett: Tőzsér Balázs 4.a

A díjazott tanulók továbbjutottak a megyei döntőre, mely április elején kerül megrendezésre.

Iskolai Helyesírási Verseny

2. évfolyam

  • I. helyezett: Szeles Jázmin Veronika 2.a
  • II. helyezett: Puszta Hanna 2.a
  • III. helyezett: Németh Bálint 2.b

3. évfolyam

  • I. helyezett: Ocsovai Eszter 3.a
  • II. helyezett: Kiss Fruzsina 3.b
  • III. helyezett: Szmolnik Lili 3.b

4. évfolyam

  • I. helyezett: Balázs Kitti 4.b
  • II. helyezett: Strehó Krisztián 4.a
  • III. helyezett: Horváth Anna 4.a

A 2. és 3. évfolyamon díjazott tanulók továbbjutottak a Kistérségi „Helyesen magyarul!”– elnevezésű versenyre, mely március közepén, Salgótarjánban a Beszterce iskolában kerül megrendezésre.

Törd a fejed! – matematika verseny

2. évfolyam

  • I. helyezett: Kerényi Dániel Róbert 2.a
  • II. helyezett: Tornyos Luca 2.b
  • III. helyezett: Erdélyi Noémi 2.b

3. évfolyam

  • I. helyezett: Pifka Réka 3.b
  • II. helyezett: Kiss Fruzsina 3.b
  • III. helyezett: Szmolnik Lili 3.b

4. évfolyam

  • I. helyezett: Komár Patrik Levente 4.a
  • II. helyezett: Király Tamás 4.a
  • III. helyezett: Harik Zoltán 4.a

A 3. - 4. évfolyamon az első és második helyezést elért tanulók jutottak tovább a Hatvani István Matematika Verseny megyei fordulójába.

Sporteredmények

A Vollé 2020 Röpsuli következő versenysorozatában 6-7. osztályos röplabdás lányok ismét szép eredményt értek el. Budapesten a Testnevelési Egyetem sportcsarnokában megrendezett röplabdatornán II. helyezettek lettek.

  • 6.B: Valkár Csenge
  • 7.A: Kolosi Kitti, Krenács Donatella
  • 7.B: Balázs Boglárka, Petrovecz Gitta, Vizi Petra

Felkészítő: Pesák-Végh Zsófia

Versenyeredmények

Salgótarjáni Általános Iskola Beszterce – lakótelepi Tagiskolája által szervezett tanulmányi versenyeken az alsó tagozatos tanulóink a következő eredményeket érték el.

Tankerületi Móra Ferenc vers- és prózamondó verseny díjazottjai:

  • I. helyezett: Harik Zoltán 4.A                    Felkészítő: Zsíros Szilvia
  • III. helyezett: Gyüre Panna 2.B                 Felkészítő: Vargáné Kovács Andrea

Tankerületi „Irodalom képekben” című rajzpályázat díjazottjai:

  • II. helyezett: Tarlósi Benedek 3.B             
  • III. helyezett: Kalmár Emese 3.B
  • Különdíjban részesültek:
    • Borik Mária 2.A
    • Vitányi Luca 2.B
    • Strehó Krisztián 4.A

A 2015-2016-os tanév I. félévének kitűnő tanulói

Alsó tagozat:

1.A: Borda Hanna, Deák-Torák Janka, Erdős Virág, Károsi Dorka, Kelecsényi Hanna, Kiss Anna, Strehó Regina, Széles Gergely, Szerencsés Sára, Szoó Lilla

1.B: Baranyi Amira, Danyik Dénes Gergő, Kolosi Kinga, Privóczki Balázs Zoltán, Stayer László Imre, Stayer Luca Sára

2.A: Bunder Zita, Kerényi Dániel Róbert, Lászlók Milán, Puszta Hanna, Stoff Henrik, Szabó Levente, Szeles Jázmin Veronika

2.B: Bablena Borbála, Gyüre Panna, Keresztes Lili, Sümegi Laura, Tornyos Luca, Vitányi Luca

3.A: Annus Alexander, Csordás Bence, Gácsi Bertold, Makovinyi Zoé, Ocsovai Eszter

3.B: Kiss Fruzsina, Pifka Réka, Pityi Zsanett, Szmolnik Lili, Zsiros Zsófia

4.A: Komár Patrik Levente, Sánta Dániel, Strehó Krisztián, Varga Eszter

4.B: Balázs Dorka, Papp Adrienn, Petró Jázmin, Radics Panna, Szoldatics Karolina

Felső tagozat:

5.B: Farkas Barbara, Kanyó Blanka

6.A: Filkor Mira Bojána

6.B: Haizer Barbara Mária, Horváth Emese, Kiss Gréta

7.B: Szabó Balázs, Szabó Csenge

8.B: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Filkor Anna, Szenográdi Judit, Velenczei Lilla

Gimnázium:

10.A: Verbói Máté

12.A: Balázs Eszter, Cserven Vivien, Uhrin Beatrix

13.B: Barna Dóra, Kelecsényi Kriszta, Lénárt Anna

A 2015-2016-os tanév I. félévének jeles tanulói

Alsó tagozat:

1.A: Bacsa Roland, Brünner Zsanett, Cseri Olivér, Garamvölgyi Balázs, Juhász Anna, Kabarcz Kristóf, Kelecsényi Kitti, Vitányi Zsombor

1.B: Erdélyi Benedek, Jászberényi Lilla, Mester Márton, Rácz Hanna Réka, Rigó Hanna, Szmolnik Áron, Varga Márk, Várszögi Szófia, Vereczki Antónia, Vincze Anna

2.A: Borik Mária, Grőb Hanna, Horti Marcell Noel, Kuris Lili, Miklián Bendegúz, Szőke Bende

2.B: Erdélyi Noémi, Jandala Zsombor, Kovács Ákos, Petrovecz Lilla, Szabó Petra, Vincze Csaba, Vízi Eszter

3.A: Marcalek Ádám, Molnár Fanni, Rigó Leila, Szabó Virág

3.B: Ádám Panna, Bárány Máté, Kreuch Robert, Pothoroczki Luca

4.A: Erdélyi Gyöngyvirág, Harik Zoltán, Horváth Anna, Király Tamás, Tőzsér Áron, Varga Balázs, Virág Lilien

4.B: Balázs Kitti, Barkó Noémi, Hódosi Zsófia, Németh Bence, Oláh Petra, Sümegi Gergő, Szabó Levente, Varga Levente

Felső tagozat:

5.A: Bartus Babett, Holecz Martin, Károsi Gergő, Kuris Márk, Rigó Hanna, Rigó Réka

5.B: Nielsen Anett, Percze Laura

5.C: Bartus Veronika, Szigeti Violetta, Szita Bence

6.A: Kanyó Zakariás, Kelemen Fanni Anna

6.B: Hangel Lili Villő, Kormány Kinga, Percze Elizabet, Valkár Csenge

7.A: Bartus Péter

7.B: Harik Ferenc, Petrovecz Gitta

8.B: Balázs Simon, Baranyi Hanna Karina, Ocsovai Eszter

Gimnázium:

9.A: Tóth Bernadett

10.A: Széles Lilla

11.A: Varga Bence

12.A: Haizer Gréta, Szabó Kitti, Vitek Imola

13.B: Szép Veronika

Játékos sportverseny Salgótarjánban

Iskolánk 18 fős csapata 2. helyezést ért el a Salgótarjánban megrendezett megyei játékos sportversenyen.

Felkészítőjük: Kovács Mária és Mayer Istvánné tanárnők voltak.

Az elért eredményhez gratulálunk a csapatnak!

A csapat résztvevői a következő tanulók voltak:

  • 2.A: Farkas Vivien, Horti Marcell, Lászlók Milán,
  • 2.B: Damkó Rebeka
  • 3.A: Szabó Virág, Valkár Zétény
  • 3.B: Bárány Máté, Kiss Fruzsina
  • 4.A: Damkó Patrik Bendegúz, Király Tamás, Lászlók Kornél, Varga Eszter
  • 4.B: Géczy Nikolasz, Papp Adrien, Szabó Levente, Vincze Georgina
  • 5.C: Farkas Dorottya, Szita Bence

„Szép Magyar Beszéd” verseny – Balassagyarmat

Az 5-6. évfolyamos tanulók számára rendezett irodalmi verseny területi fordulóján:

  • 3. helyezett: Maczák Anna 5.C                    Felkészítő: Horváthné Varga Orsolya
  • 4. helyezett: Kanyó Blanka 5.B                    Felkészítő: Somoskői Beáta

Az 7-8. évfolyamos tanulók számára rendezett irodalmi verseny területi fordulóján:

  • 3. helyezett: Filkor Anna 8.B                        Felkészítő: Somoskői Beáta

Versmondó- és népdaléneklő verseny a Magyar Kultúra Napja alkalmából

A szécsényi művelődési központban XXV. alkalommal megrendezett nemzetközi versenyen 46 tanuló képviselte iskolánkat. Elért eredményeik a következők:

A népdaléneklő versenyen az alsó tagozatos korosztályban:

  • II. helyezett: Varga Balázs 4.A        Felkészítő: Zsiros Szilvia
  • III. helyezett: Juhász Anna 1.A        Felkészítő: Kalmárné Lőrincz Viktória
  • Különdíjat kapott: Erdélyi Lilla 3.B

A felső tagozatos korosztályban:

  • I. helyezett: Golyán Gréta 5.C
  • II. helyezett: Holecz Martin 5.A       Felkészítő: Horváth Éva
     

A versmondó versenyen az alsó tagozatos korosztályban:

  • I. helyezett: Harik Zoltán 4.A            Felkészítő: Zsiros Szilvia

Különdíjat kaptak:

  • Erdős Virág 1.A                       Felkészítő: Kalmárné Lőrincz Viktória
  • Kiss Fruzsina 3.B                     Felkészítő: Csókási Csabáné

A felső tagozatos korosztályban:

  • II. helyezett Harik Ferenc 7.B           Felkészítő: Kissné Csépe Éva

„Európa Ifjú Költője” Műfordító verseny

A Katona József Könyvtár, a British Council Hungary, a Szegedi Egyetem Germán Filológiai Intézete és az Europe Direct Bács-Kiskun Megyei Európai Információs Pont által meghirdetett „Európa Ifjú Költője” elnevezésű német-magyar műfordító versenyen iskolánk tanulói közül Kremper Zsófia (10.A), Mayer Fedra (10.A), Gacsán Ádám (11.A) diákok fordítási pályázatát tartották a legjobbnak az intézményünkből beküldöttek közül.

Felkészítő: Szmolnik Ágnes

Varga Tamás matematika verseny

Varga Tamás matematika versenyen tovább küldhető dolgozatot írtak:

  • Ádám Gréta 8. B
  • Balázs Krisztina 8. B
  • A megyei fordulóba Balázs Krisztina jutott tovább.

Felkészítő: Lantos Sándorné

Adventi rajzpályázat a Bárkányiban

Lezárult az iskolai Adventi rajzpályázat, melynek díjazottjai a következő tanulók:

1-2. osztály:

  • Különdíj: 1.B osztály csoportos alkotása
  • 1. hely: 2.A : Borik Mária, Bunder Zita, Farkas Vivien, Ficsór Anna, Grőb Hanna,
    Méhes Barbara, Szeles Jázmin
  • 2. hely: 2.A: Lászlók Milán, Kerényi Dániel
  • 3. hely: Puruczki Polett 2.B

3-4. osztály:

  • 1. hely: Juhász Eszter 4.A
  • 2. hely: Horváth Nina Kiara 3.A
  • 3. hely: Koruhely Lilla 3.B

5-6. osztály:

  • 1. hely: Tóth Fanni 5.B
  • 2. hely: Károsi Gergő 5.A
  • 3. hely: Kormány Kinga 6.B

7-8. osztály:

  • Különdíj: Bagó Fanni 8.B
  • 1. hely: Barna Mónika 7.A
  • 2. hely: Szabó Balázs 7.B
  • 3. hely: Baksa Viktória 8.B

Gimnázium:

  • Különdíj: Jusztin Violetta 10.A

Köszönjük Bakos Ferenc Tanár Úrnak az Adventi Kiállítás megszervezését, valamint megnyitását. Pifka Zsoltné, Kiss Zoltán és Bakos Ferenc zsűri tagok szakértő és lelkiismeretes munkáját.

Gratulálunk valamennyi pályázónak az elkészített alkotásához, amelyet az iskola aulájában lehet megtekintheti.

Advent - Idegen nyelvi iskolai vetélkedő

I. helyezett csapat: Díszítők:

img_2539.jpg

  • Barna Mónika 7. a
  • Bartus Péter 7.a
  • Grőb Máté 7.a
  • Visnyár Máté 7.a

II. helyezett csapat: Rudolph:

  • Haizer Barbara 6.a
  • Horváth Emese 6.a
  • Kiss Gréta 6.a
  • Valkár Csenge 6.a

III. helyezett csapat: Manók:

  • Bárány Gréta 7.b
  • Koleszár Csenge 7.b
  • Szabó Csenge 7.b
  • Vizi Petra7.b

Röplabda verseny

2015.12.06-án vettünk részt a Vollé Röpsuli program szolnoki fordulóján. A regionális versenyre 3 csapattal, 18 gyerekkel neveztünk, 2 gyermek és 1 mini kategóriában. A verseny egész napos programján 250 gyermek vett rész, 4 különböző kategóriában.

A 8. évfolyamos lányok  nagy küzdelemmel a II. helyezést érték el.  A csapat tagjai: Ádám Gréta, Balázs Krisztina, Kozma Fanni, Filkor Anna, Velenczei Lilla, Szigeti Panna.

roplabda_20151206.jpg

A 7. évfolyamos csapatunk V. helyen végezett. A lányok ezen a hétvégén megrendezésre kerülő budapesti versenyen fognak újrahajrázni! A csapat tagjai: Balázs Boglárka, Krenács Donatella, Kolosi Kitti, Ádám Réka, Petrovecz Gitta, Vizi Petra.

A legkisebbek első versenyükön vettek részt és az előkelő VI. helyen végeztek. Csapat tagjai: Mákos Veronika, Filkor Míra, Gácsi Dorina, Kiss Gréta, Valkár Csenge, Percze Laura.

Köszönjük a felkészítést Pesák-Végh Zsófia tanárnőnek, gratulálunk a versenyzőknek!

XXI. angol nyelvű prózamondó verseny

A Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium Gagarin Intézményegység idegen nyelvi munkaközössége 2015. november 26-án rendezte meg prózamondó versenyét a megye 7. és 8. osztályos tanulói részére.

Iskolánkat Koleszár Csenge 7.b osztályos tanuló képviselte, aki 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára Kiss Eszter.

Gratulálunk!

Házi versenyek az alsó tagozaton

„Verselő ifjúság” -  versmondó versenyen elért eredmények:

vers1.jpg
vers2.jpg

„Mesék szárnyán” – mese- és prózamondó versenyen elért eredmények:

vers3.jpg
vers4.jpg

 

A SZENT IMRE KERESZTÉNY ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS GIMNÁZIUM által szervezett 2015. évi Szent Imre verseny keretén belül megrendezésre kerülő

varga-bence.jpg

- IDEGENNYELVI FORDÍTÁSI VERSENYEN  angol nyelvből

  • Varga Bence 11. A -  2. helyezett
    Felkészítő: Horváthné Varga Orsolya
  • Ispán Róbert 10. A
    Felkészítő: Szabó Ferencné

 

- BIOLÓGIA VERSENYEN

  • Filkor Anna 8. B - 3. helyezettfilkor-anna.jpg
  • Ocsovai Eszter 8. B -  4. helyezett
  • Ádám Gréta 8. B - 5. helyezett
  • Bagó Fanni 8. B - 7. helyezett

Felkészítő: Vágvölgyi Péter

 

- HITTAN VERSENYEN

  • Harik Ferenc 7. B -  4. helyezett
  • Pintér Bálint 7. B - 4. helyezett
  • Sánta Dániel 4. A - 5. helyezett
  • Strehó Krisztián 4. A - 5. helyezett
  • Kelemen Fanni  6. A - 6. helyezett
  • Kuris Kitti  6. A - 6. helyezett

Felkészítő: Sántáné Udvardy Erika

 

XXV. Megyei Középiskolai rajzversenyen a regionális döntőbe jutott:

  • Kelecsényi Fanni 12. A - 3. helyezett
    Felkészítő: Bakos Ferenc

Kyú eredmények

Az elmúlt tanévben 42 tanuló eredményesen oldotta meg a Kyú versenyfeladatokat, akik közül 5-en két szinten is sikeresen teljesítettek. Az értékelési fokozatok a 10 Kyú-tól csökkenő sorrendben egyre nehezednek.

img_0572.jpg

Képgaléria

A Japánból érkező oklevelek átadásáról készült fotókon is jól látható a gyermekek öröme, jogos büszkesége.

Az elért eredményekhez gratulálunk!

Felkészítő tanítók

Az alábbi szinteket sikeresen teljesítő tanulók:

kep16.jpgkep17.jpg